Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ ГЕОМЕТРИЧНОГО НІВЕЛЮВАННЯ

ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ ГЕОМЕТРИЧНОГО НІВЕЛЮВАННЯ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ ГЕОМЕТРИЧНОГО НІВЕЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Новосад Володимир Миколайович
УДК 528.024.187.4
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ
ГЕОМЕТРИЧНОГО НІВЕЛЮВАННЯ
05.24.01 – Геодезія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі геодезії Національного університету “Львівська політехніка”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Островський Аполлінарій Львович, Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри геодезії, м.Львів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Гладких Ігор Іванович, завідувач кафедри гідрографії і морської геодезії, Одеська державна морська академія, Міністерство освіти і науки Україним, м.Одеса.
кандидат технічних наук, доцент Третяк Корнелій Романович, доцент кафедри вищої геодезії і астрономії, Національний університет “Львівська політехніка”, Міністерство освіти і науки України, м.Львів.
Провідна установа:
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, кафедра інженерної геодезії, Міністерство освіти і науки України, м.Івано-Франківськ.
Захист відбудеться “25” січня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35.052.13 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. Ст.Бандери, 12, ауд.518.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка”, м.Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “29 “ листопада 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
к.т.н., доц. С.Г.Савчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ
Геометричне нівелювання було і, поки що, залишається головним методом побудови державних нівелірних мереж. Особливого значення набуває геометричне нівелювання в геодинамічних дослідженнях глобального, регіонального та локального характеру. До того ж геодинаміка вимагає одночасного, або майже одночасного визначення висот точок на об’єкті в кожному циклі спостережень. Таким чином, геодинаміка висуває нову, дуже важливу проблему: скорочення часу виконання окремого циклу визначення висот усіх точок, деформація яких досліджується.
З іншої точки зору завжди, при будь–яких вимірюваннях, одною з найважливіших проблем є отримання достатньої точності результатів вимірів із мінімальними матеріальними та трудовими затратами. Нагадаємо, що СВРЗК та СВРЗП на території України складають 1-5 мм у рік. Зафіксувати такі рухи повторними вимірами з періодом в один рік, необхідно мати точність нівелювання хоча б на порядок вищою - 0,1 - 0,5 мм. Тому питання підвищення точності нівелювання або збереження існуючої точності нівелювання з меншими затратами і часу, є ,безперечно, такими, що заслуговують уваги не тільки в прецизійному, високоточному нівелюванні, але також в нівелюванні Ш та ІY класів.
Найбільшою помилкою, що регламентує точність нижчих класів нівелірних робіт, як відомо є: помилка відліку рейки, коли сантиметрові поділки рейок окомірно діляться на міліметри. Непросту задачу мінімізації помилки відліку, може розв’язати застосування геометричного нівелювання методом суміщень, за допомогою широко розповсюджених нівелірів типу Н-3, Н-3К та дерев’яних триметрових двосторонніх шашкових рейок з сантиметровими поділками.
Для цього нами використано оптичний мікрометр угорського нівеліра Ni - АЗ фірми МОМ, в якому удвічі збільшена товщина плоскопаралельної пластини.
Шкала мікрометра поділена на 50 частин. Повороту шкали оптичного мікрометра на одну поділку відповідає паралельне зміщення візирного променя на 0,2 мм. Оскільки найменшу поділку мікрометра можна ще на око поділити на 10 частин, точність відліку такого мікрометра буде 0,02 - 0,04 мм.
Автор не претендує на пріоритет конструювання такого мікрометра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ ГЕОМЕТРИЧНОГО НІВЕЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок