Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємодія обмежених у просторі нестаціонарних полів із діелектричними та металеводіелектричними структурами

Взаємодія обмежених у просторі нестаціонарних полів із діелектричними та металеводіелектричними структурами

Назва:
Взаємодія обмежених у просторі нестаціонарних полів із діелектричними та металеводіелектричними структурами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,53 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Півненко Сергій Миколайович
УДК 537.871: 621.396
Взаємодія обмежених у просторі нестаціонарних полів із діелектричними та металеводіелектричними структурами
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті
Міністерства освіти України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, старший
науковий співробітник Колчигін Микола
Миколайович, Харківський державний
університет, в. о. завідувача кафедри теоретичної
радіофізики - професор.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Дмитрієв Віталій Михайлович,
Фізико-технічний інститут низьких температур
НАН України, завідувач відділу надпровідності
(м. Харків),
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Кочін Валерій Миколайович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
старший науковий співробітник відділу
обчислювальної математики (м. Харків)
Провідна установа: Інститут радіофізики та електроніки
НАН України, відділ інтроскопії (м. Харків)
Захист відбудеться “ 1 ” липня 1999 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського державного університету за адресою: 310077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського державного університету за адресою: 310077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий “ 1 ” червня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А. Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена теоретичному та експериментальному дослідженню спрямованого випромінювання обмежених у просторі нестаціонарних полів (імпульсних хвильових пучків) та їх розсіяння на шаруватих діелектричних і металеводіелектричних структурах із втратами.
Суттєву роль в підвищенні інтересу до дослідження і використання нестаціонарних сигналів грають зростаючі практичні потреби, пов'язані з необхідністю підвищення швидкості передачі даних, широкосмуговим дослідженням біологічних об'єктів і поглинаючих матеріалів, дистанційним зондуванням середовища, розробкою засобів пошуку і розпізнавання об'єктів у вільному просторі та поблизу границі розділу двох середовищ, неруйнуючим контролем якості матеріалів. Застосування для цих цілей нестаціонарних надширокосмугових сигналів має ряд переваг у порівнянні з сінусоідальними сигналами. Нестаціонарні надширокосмугові сигнали мають високу розділяючу здатність, що дозволяє досліджувати внутрішню структуру шаруватих об'єктів, глибше проникають в середовища з втратами, що дозволяє виявляти і розпізнавати підповерхневі об'єкти. Процес виміру характеристик матеріалів може бути значно прискорений завдяки широкосмуговості нестаціонарних сигналів. Таким чином, з'являється можливість здійснювати поточний контроль і вимірювати характеристики матеріалів, параметри яких швидко змінюються з часом. І нарешті, за допомогою нестаціонарних сигналів можна виявляти об'єкти з поглинаючими покриттями, оскільки останні зазвичай є добре поглинаючими лише в обмеженій смузі частот.
Актуальність теми. При описанні взаємодії нестаціонарного електромагнітного поля з матеріальним середовищем ключовою є задача про падіння нестаціонарного поля на границю розділу вільного простору та шаруватого магнітодіелектричного середовища із втратами. Задача про проходження та відбиття плоскої нестаціонарної хвилі від границі розділу двох середовищ без втрат є класичною, розв'язок якої є добре відомим. Одержані також розв'язки для задач розсіяння плоских нестаціонарних хвиль на шаруватих середовищах, середовищах з дисперсією та середовищах із втратами. Однак при описанні реальних полів, випромінених антенами, їх часто не можна представляти як плоскі хвилі, наприклад, внаслідок близькості антени, що випромінює, і об'єкту розсіяння. В цьому випадку поле, що падає, доцільно розглядати як імпульсний хвильовий пучок, тобто як поле, що обмежене у часі та в просторі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Взаємодія обмежених у просторі нестаціонарних полів із діелектричними та металеводіелектричними структурами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок