Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження та розробка обчислювальних схем, базованих на комутаційних елементах

Дослідження та розробка обчислювальних схем, базованих на комутаційних елементах

Назва:
Дослідження та розробка обчислювальних схем, базованих на комутаційних елементах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,16 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Київський університет
імені Тараса Шевченка
Медведєв Михайло Геннадійович
УДК 681.3
Дослідження та розробка обчислювальних схем, базованих на комутаційних елементах
01.05.03 – математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин та систем
автореферат

дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі математичної інформатики факультету кібернетики Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник - кандидат фізико-математичних наук, доцент
Глибовець Микола Миколайович
Офіційні опоненти:
1. доктор технічних наук Цейтлін Георгій Овсійович (Міжнародний Соломонів університет, професор факультету комп’ютерних наук)
2. кандидат фізико-математичних наук, доцент Проценко Володимир Семенович (Київський університет імені Тараса Шевченка, доцент)
Провідна організація - Інститут Кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, відділ цифрових автоматів, м. Київ.
Захист відбудеться 25 березня 1999 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.09 Київського університету імені Тараса Шевченка, Київ, пр. Глушкова, 2, корп.6, ф-т кібернетики, ауд. 40 о 14 годині. (Тел.252-58-83. Факс 266-12-49, E-mail: rada@cyber.univ.kiev.ua)
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка, Київ, вул. Володимирська, 58
Автореферат розісланий 17 лютого 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.П.Шевченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Розвиток кібернетики як науки, вдосконалення програмно - апаратного забезпечення, створення різних кібернетичних автоматів в значній мірі визначаються досягненнями в області обчислювальних схем. Сучасний рівень традиційної тригерної елементної бази ЕОМ наблизився до максимального порогу можливостей свого використання. Прогрес в ефективності обробки інформації суттєво підвищити можна шляхом створення нової елементної бази і нових алгоритмів реалізації основних обчислювальних функцій на ній, та побудови на цій базі функціональних схем основних цифрових пристроїв – суматор, шифратор, мультиплексор і тому подібних.
Актуальність цих питань визначав ще в своїх роботах В.М.Глушков. Питання раціонального конструювання або синтезу схем цифрових машин з програмним керуванням В.М.Глушков розглядав в контексті синтезу цифрових автоматів Глушков В.М. Синтез цифровых автоматов, М. Физматгиз , 1962, 216с.
, оскільки довільна ЕОМ є прикладом одного з найбільш поширеного типу перетворювачів дискретної інформації – дискретних автоматів.
Одним з основних параметрів роботи ЕОМ є швидкість, яка як правило збільшується або за допомогою підвищення інтеграції схем, або в результаті збільшення тактової частоти процесора. Але збільшення швидкості такими засобами не може відбуватися нескінченно через обмежені фізичні можливості. В дисертаційній роботі пропонується використовувати в якості інструментарію реалізації обчислювальних схем комутаційні елементи (КЕ) замість логічних, які сьогодні складають основу побудови цифрових пристроїв.
Кроком підвищення обчислювальних потужностей ЕОМ є їх об’єднання в паралельні комплекси, мережі. Однією з найважливіших тут проблем є задача передачі даних або маршрутизації. Основними характеристиками в задачах маршрутизації є час передачі інформації та кількісна оцінка базових елементів, з яких складається схема мережі. Поширеними топологіями мереж передачі інформації є розподілені Біні, Омега та Гама мережа. Вдосконалення структури розподілених мереж та пошук нових засобів реалізації сортуючих мереж є однією з основних задач в розробці засобів зв’язку багатопроцесорних систем.
Дослідження дисертаційної роботи є актуальними, тому що вони спрямовані на розробку обчислювальних схем, базованих на комутаційних елементах та застосування останніх для побудови функціональної моделі різних блоків електронно-обчислювальних машин, систем та мереж.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Дослідження та розробка обчислювальних схем, базованих на комутаційних елементах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок