Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Полімерна модифікація мінеральної поверхні за допомогою пероксидовмісних олігомерів

Полімерна модифікація мінеральної поверхні за допомогою пероксидовмісних олігомерів

Назва:
Полімерна модифікація мінеральної поверхні за допомогою пероксидовмісних олігомерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет "Львівська політехніка"
Одуола Муджеєб Койєджо
УДК 541.64:541.183
678.621.792
Полімерна модифікація мінеральної поверхні
за допомогою пероксидовмісних олігомерів
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі органічної хімії Національного університету
"Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Токарєв Віктор Сергійович,
Національний університет "Львівська політехніка",
доцент кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти - | доктор хімічних наук, професор
Сиромятніков Володимир Георгійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри хімії високомолекулярних сполук
доктор хімічних наук, професор
Братичак Михайло Миколайович,
Національний університет "Львівська політехніка",
завідувач кафедри хімічної технології переробки
нафти та газу
Провідна установа - | Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України,
кафедра фізичної та колоїдної хімії
Захист відбудеться 3 жовтня 2005 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, м. Львів, пл. Св. Юра 3/4, корпус 8, аудиторія 240).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий 3 вересня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.01 Скорохода В.Й.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Органічні пероксиди являють собою важливі продукти техногенного використання, а також відіграють важливу роль у біологічних процесах. Це обумовлює невичерпний протягом більш ніж сторіччя інтерес до таких сполук. В результаті багаторічних досліджень в цьому напрямку виник і плідно розвивається окремий розділ органічної хімії – хімія органічних пероксидів. Не дивлячись на багатий експериментальний та теоретичний матеріал, велику різноманітність відомих і добре охарактеризованих пероксидних сполук, виробництво та використання частині з яких освоєно у промислових масштабах, проведення дослідницьких робіт з синтезу, вивчення властивостей та пошуку шляхів практичного застосування нових пероксидів інтенсивно продовжуються в цілому світі. Це пов’язано з тим, що пероксиди перестали бути просто ініціаторами радикальних процесів, а перетворилися в потужний інструмент модифікації полімерів, цілеспрямованої зміни поверхневих властивостей матеріалів, створення та покращення якостей адгезивів, клеїв, композиційних матеріалів та багато іншого, для чого необхідні пероксидні продукти з певним комплексом властивостей.
Термічну стійкість, здатність до гомолітичного чи гетеролітичного розкладу, ініціюючі та інші властивості (наприклад, поверхнево-активні, адгезійні, розчинність у різних середовищах) пероксидних сполук можна цілеспрямовано змінювати шляхом введення в їх молекули різноманітних за природою, полярності і електронним ефектам замісників: галогенів, гідроксильних, карбонільних, карбоксильних, ангідридних, нитро-, аміногруп, тощо. Окрім цього, наявність в молекулі органічних пероксидів поряд з –О:О– іншої функціональності відкриває нові можливості їх застосування у процесах синтезу та модифікації високомолекулярних сполук, для активації мінеральної поверхні, для створення багатокомпонентних полімерних систем, у тому числі, композиційних матеріалів. Тому хімія поліфункціональних пероксидних сполук все більше привертає увагу науковців і практиків, а подальші дослідженні у даному напрямку є досить актуальними і перспективними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є частиною фундаментальних досліджень, які проводяться на кафедрі органічної хімії Інституту хімії і хімічних технологій Національного університету "Львівська політехніка" в рамках державних бюджетних тем Міністерства Освіти і науки України зокрема: ДБ/8.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Полімерна модифікація мінеральної поверхні за допомогою пероксидовмісних олігомерів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок