Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ І ВЛАСТИВОСТІ ІНТЕРКАЛАТІВ КАОЛІНІТУ З КАРБАМІДОМ І ХЛОРИДОМ АМОНІЮ

СИНТЕЗ І ВЛАСТИВОСТІ ІНТЕРКАЛАТІВ КАОЛІНІТУ З КАРБАМІДОМ І ХЛОРИДОМ АМОНІЮ

Назва:
СИНТЕЗ І ВЛАСТИВОСТІ ІНТЕРКАЛАТІВ КАОЛІНІТУ З КАРБАМІДОМ І ХЛОРИДОМ АМОНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАїНИ
ІНСТИТУТ БІОКОЛОїДНОї ХІМІї
ім. Ф.Д.ОВЧАРЕНКА
КАЛЕНЧУК ВАЛЕНТИНА ГРИГОРІВНА
УДК 548.4-114:549.623.9:547.495.2:661.521
СИНТЕЗ І ВЛАСТИВОСТІ ІНТЕРКАЛАТІВ КАОЛІНІТУ
З КАРБАМІДОМ І ХЛОРИДОМ АМОНІЮ
Спеціальність 02. 00. 11 - колоїдна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка
НАН України у відділі фізичної хімії дисперсних мінералів.
Науковий керівник академік НАН України, доктор хімічних наук, професор
Овчаренко Федір Данилович
кандидат хімічних наук
Овраменко Микола Антонович.
Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка
НАН України, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Третинник Вікентій Юрійович.
Інститут колоїдної хімії та хімії води
ім. А.В.Думанського НАН України,
головний науковий співробітник
доктор хімічних наук
Ковзун Ігор Григорович.
Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка
НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут сорбції та проблем ендоекології
НАН України, м. Київ
Відділ окислювальних гетерогенно-каталітичних
процесів
Захист відбудеться “ 14 ” листопада 2000 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.209.01 при Інституті біоколоїдної хімії ім.Ф.Д.Овчаренка НАН України за адресою: 03142, Київ, бульвар Академіка Вернадського, 42, к. 132
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоколоїдної хімії ім.Ф.Д.Овчаренка НАН України
Автореферат розісланий “ 13 ” жовтня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Прокопенко В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальністьтеми. Інтеркаляція каолініту речовинами різної природи є одним із нетрадиційних і перспективних способів його спрямованого об’ємно-поверхневого модифікування, що дозволяє ефективно регулювати та поліпшувати більшість фізико-хімічних властивостей мінералу, а також матеріалів, які його вміщують. Це значно розширює області практичного застосування каолініту.
Інтеркалати в сучасному уявленні про сполуки проникнення є класом структур із закономірними або незакономірними прошарками іншого складу, що утворені відповідно в природних або штучних умовах із початково однорідного шаруватого матеріалу. В якості інтеркалантів - адуктів у міжшаровий простір матриці можна вводити воду, а також ряд органічних і неорганічних сполук. Пряма інтеркаляція органічних та неорганічних речовин в міжшаровий простір каолініту, як різновид ефективного об’ємно-поверхневого модифікування, може значно розширити використання мінералу в якості компонента різних композиційних матеріалів, адсорбентів, каталізаторів та ін.
У більшості робіт по інтеркаляції каолініту головна увага приділялась визначенню умов синтезу, ідентифікації продуктів взаємодії, вивченню особливостей будови міжшарової області мінералу-матриці методами рентгеноструктурного аналізу та ІЧ-спектроскопії, діагностиці каолініту і галуазиту-0,7 нм у суміші з іншими мінералами.
Недосконалість традиційних способів інтеркаляції, як правило, рідиннофазних (низький ступінь інтеркаляції близько 0,60 з перевитратою вихідного адукту і тому подальшому відмиванні від його надлишку), а також відсутність даних по комплексному вивченню властивостей інтеркалатів каолініту та їх стійкості в різних умовах вказує на актуальність цілеспрямованих досліджень у цій сфері колоїдно-хімічного матеріалознавства.
Дисертаційна робота виконувалась у відділі фізичної хімії дисперсних мінералів ІБКХ ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України у відповідності з проектом 05.41.01/-29-92 ”Наукові аспекти управління колоїдно-хімічними властивостями природних дисперсних мінералів та технологіями на їх основі”, який був складовою частиною Державної науково-технічної програми 05.41.01 ”Дисперсні мінерали України” / затверджений ДКНТ 4.05. 1992 р. /, а також в рамках теми 2.16.1.4. “Поверхневі явища у формуванні та руйнуванні природних колоїдних систем як основа створення екологічно чистих технологій” / затверджена Вченою радою Інституту біоколоїдної хімії ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНТЕЗ І ВЛАСТИВОСТІ ІНТЕРКАЛАТІВ КАОЛІНІТУ З КАРБАМІДОМ І ХЛОРИДОМ АМОНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок