Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ ФОНДОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ ФОНДОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ ФОНДОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Одеській регіональний інститут
державного управління
Національної Академії державного управління
при Президентові України
РОВИНСЬКИЙ Юрій Олександрович
УДК 35.073.515
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ ФОНДОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ
25.00.02 – механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Ахламов Анатолій Геннадійович,
Одеський регіональний інститут державного управління
Національної академії державного управління при Президентові України, завідувач кафедри економічної та
фінансової політики.
Офіційні опоненти : доктор наук з державного управління, доцент
Воротін Валерій Євгенович,
Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри економічної
теорії та історії економіки;
кандидат економічних наук, доцент
БАРАНОВА Вікторія Глібівна,
Одеський державний економічний університет, завідувач кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку.
Провідна установа – Донецький державний університет управління, кафедра біржової та банківської справи, м. Донецьк.
Захист відбудеться 7 жовтня 2005 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.863.01 в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22, к. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22).
Автореферат розісланий “ 6 ” вересня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Безверхнюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід економіки України до нового якісного стану супроводжується активізацією процесів приватизації державної власності, створенням акціонерних підприємств і становленням фондового ринку. Останній представлений величезною кількістю угод купівлі-продажу цінних паперів, що укладаються між індивідуальними й інституціональними інвесторами, захист прав яких має забезпечувати діюче законодавство. Регламентація угод щодо купівлі-продажу цінних паперів сприяє упорядкуванню процесів перерозподілу власності й встановленню обмежень щодо можливих спекулятивних ігор. Водночас розвиток фондового ринку стримується внаслідок: низької конкурентноздатності українських цінних паперів у порівнянні з іноземними; відставання законодавчої бази від потреб суб’єктів господарювання; недостатнього рівня прозорості інформації про діяльність учасників фондового ринку, що викликає недовіру населення і акціонерів; відсутності мотивації до операцій на ринку цінних паперів; масового інвестування приватними інвесторами у тверду валюту, а не в корпоративні цінні папери тощо. Для забезпечення стабільного розвитку економіки й досягнення Україною конкурентоспроможності на світовому ринку виникає потреба в удосконаленні механізмів організаційно-правового регулювання діяльності учасників фондового ринку на державному рівні.
Складовими механізму державного регулювання фондового ринку є загально ринкові функції здійснення операцій з цінними паперами: комерційна, як одержання прибутку на ринку; інформаційна, як доведення до учасників ринку інформації про об'єкти торгівлі; регулююча, як створення правил торгівлі; організаційно-регламентуюча, як вирішення суперечностей органів управління і контролю. В сучасних умовах перелічені функції найбільш повно характеризують ринок цінних паперів як сукупність економічних відносин з приводу випуску і обороту цінних паперів і похідних інструментів між його учасниками з метою одержання як колективної оцінки вартості активів, так і інвестиційного доходу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ ФОНДОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок