Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування готовності студентів вищих педагогічних закладів до іншомовного спілкування

Формування готовності студентів вищих педагогічних закладів до іншомовного спілкування

Назва:
Формування готовності студентів вищих педагогічних закладів до іншомовного спілкування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,97 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Криворізький державний педагогічний університет
Гапоненко Лариса Петрівна
Індекс УДК 378. 147
Формування готовності студентів вищих
педагогічних закладів до іншомовного спілкування
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Кондрашова Лідія Валентинівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри
педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Скидан Сергій Олександрович,
завідувач кафедри іноземних мов Криворізького
економічного інституту Київського національного
економічного університету
кандидат педагогічних наук, доцент
Рацул Анатолій Борисович
Кіровоградський державний педагогічний
університет ім. Володимира Винниченка,
доцент кафедри педагогіки
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д.Ушинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться ” травня 2003 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті (50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54, к. 230 )
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54)
Автореферат розісланий “14” квітня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Штельмах Г.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вибір Україною курсу на входження в європейський освітній простір, інтеграція з європейськими країнами, інтернаціоналізація ділових стосунків у різних сферах діяльності людини підвищує попит на спеціалістів, які б вільно володіли іноземною мовою та культурою іншомовного спілкування. Зміни, що відбуваються в освітній реформі, актуалізують проблеми іншомовного спілкування та оптимізують пошук шляхів удосконалення навчання майбутніх педагогів іноземної мови як засобу комунікації.
Вихідним під час розробки проблем вищої педагогічної освіти має стати осмислення навчальної діяльності як процесу реалізації моделі особистості вчителя-професіонала, який спроможний успішно виконувати соціальне замовлення.
Сьогодні важливо усвідомити, що процес професійної підготовки повинен будуватися на основі цілісного підходу, який дозволяє розглядати всі дидактичні засоби як засоби професійного ставлення особистості майбутнього вчителя. Сучасна система вищої педагогічної освіти такої можливості не дає, оскільки кожна навчальна дисципліна вирішує свої специфічні завдання окремо від інших. У кінцевому підсумку предметна освіта і навчання виокремлює із загальної структури лише інформативний аспект, а розвивальний потенціал професійної підготовки студентів залишається досить низьким.
Підвищення результативності особистісно орієнтованого навчання у вищій педагогічній школі вирішується в контексті проблеми формування професійної готовності, зокрема її важливої складової – готовності студентів до іншомовного спілкування.
Аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить, що теоретичні положення щодо формування готовності студентів до різних аспектів педагогічної діяльності висвітлені в працях відомих філософів, психологів, педагогів. Існує ряд напрямків, у яких вирішується проблема формування готовності: професійна готовність до педагогічної діяльності (В.О.Сластьонін, К.К.Платонов, О.Г.Мороз, А.Ф.Линенко); професійно-естетична готовність (М.В.Веселовська, Т.О.Зотєєва, Н.М.Конишева); психологічна готовність (М.І.Дьяченко, Л.О.Кандибович, О.А.Деркач, В.О.Моляко); морально-психологічна готовність (Л.В.Кондрашова) і готовність до інших видів діяльності в процесі професійної підготовки майбутніх педагогів (В.В.Борисов, М.Г.Вієвська, Л.В.Григоренко, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування готовності студентів вищих педагогічних закладів до іншомовного спілкування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок