Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка інформаційних технологій управління ресурсами комп’ютерних мереж В УМОВАХ САМОПОДІБНОГО ВХІДНОГО ПОТОКУ

Розробка інформаційних технологій управління ресурсами комп’ютерних мереж В УМОВАХ САМОПОДІБНОГО ВХІДНОГО ПОТОКУ

Назва:
Розробка інформаційних технологій управління ресурсами комп’ютерних мереж В УМОВАХ САМОПОДІБНОГО ВХІДНОГО ПОТОКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,45 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
«ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ»
Ель Саєд Абделааль Ельсаєд Мохамед
|
УДК 681.324
Розробка інформаційних технологій управління
ресурсами комп’ютерних мереж
В УМОВАХ САМОПОДІБНОГО ВХІДНОГО ПОТОКУ
Спеціальність 05.13.06 – інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Раскін Лев Григорович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри економічної кібернетики та маркетингового менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шаронова Наталія Валеріївна, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», завідувач кафедри інтелектуальних комп’ютерних систем;
доктор технічних наук, професор
Нефьодов Леонід Іванович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерно- інтегрованих технологій.
країни, м. Київ.
Захист відбудеться «19» червня 2008 року о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.07 у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут», за адресою: 61002, Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», 61002, Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий «15» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гамаюн І.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Повсюдне використання інформаційних систем і технологій - невід'ємний та все важливіший атрибут сучасності. Ефективність інформаційних систем, у тому числі комп'ютерних мереж (КМ), істотно залежить від якості управління їхніми ресурсами. Для рішення задач управління ресурсами КМ традиційно застосовується математичний апарат, який заснований на теорії масового обслуговування, яка використовує, як правило, марківські моделі функціонування систем. Разом з тим аналіз реальних потоків сполучень, що надходять на входи вузлів КМ, показує, що вони не є марківськими. Ці потоки нестаціонарні, неординарні, неоднорідні й мають післядію. У зв'язку із цим і процеси обслуговування пакетів не є марківськими. Математичний апарат дослідження таких систем розвинений недостатньо. Найбільш сильні результати для систем з довільним розподілом тривалості обслуговування, але пуассоновським входом належать Поллачеку Ф. і Хинчину А. Я. У роботах Кендала Д., Такача Л. розглянута задача аналізу систем, на вхід яких надходить потік з довільним розподілом інтервалу між сполученнями, але експоненціальним обслуговуванням. Дослідження таких систем проводилося з використанням методу вкладених ланцюгів Маркова.
Принципове обмеження для можливостей використання всіх цих методів полягає в тому, що вони одержані для одноканальних систем. Радикальний напрямок рішення проблеми немарківських потоків для багатоканальных реальних систем складається в розробці технологій марківських їхніх апроксимацій. Відомі роботи в цій області, що виконані Ріорданом Дж., розглядають окремі випадки проблеми та до вичерпних результатів не привели. Додаткові труднощі при рішенні задачі аналізу та управління ресурсами в КМ виникають внаслідок їхньої високої розмірності. Найбільш важливі результати, що пов'язані з подоланням "прокляття розмірності", одержані Кемені Дж. і Турбіним А.Ф. На жаль, вони застосовні тільки в спеціальних окремих випадках. Розгляд задач управління ресурсами комп'ютерних мереж проводився в дуже багатьох роботах Столлінгса В., Таненбаума Е., Оліфер В.Г. і Оліфер Н.А. та ін. Однак, у цих роботах міститься тільки якісне обговорення виникаючих тут проблем. Вони не містять формальних постановок задач управління як задач оптимізації. Тому пропоновані в них рекомендації носять загальний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розробка інформаційних технологій управління ресурсами комп’ютерних мереж В УМОВАХ САМОПОДІБНОГО ВХІДНОГО ПОТОКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок