Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Адміністративно-правовий статус ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ

Адміністративно-правовий статус ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ

Назва:
Адміністративно-правовий статус ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут держави і права ім. В. М. Корецького
БОЯРИНЦЕВА Марина Анатоліївна
УДК 342.9
Адміністративно-правовий статус
ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право
і процес; фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі проблем державного управління та адміністративного права Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор,
АВЕР’ЯНОВ Вадим Борисович,
Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН
України, завідувач відділу проблем державного
управління та адміністративного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
КАЛЮЖНИЙ Ростислав Андрійович, Національна академія внутрішніх справ України,
начальник кафедри теорії держави та права;
кандидат юридичних наук, професор
БИТЯК Юрій Прокопович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, завідувач
кафедри адміністративного права.
Провідна установа – Національний університет внутрішніх справ,
кафедра адміністративного права і адміністративної
діяльності органів внутрішніх справ, м. Харків
Захист дисертації відбудеться 25 листопада 2005 року о 17 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ. вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 24 жовтня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тарахонич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Здійснюючи функцію регулювання суспільних відносин, держава визначає зміст прав і свобод громадян, межі їх здійснення, встановлює заборони та відповідальність за їх порушення. Серед гілок державної влади виконавча влада посідає особливе місце. Адже саме у процесі її реалізації відбувається реальне втілення в життя законів та інших правових актів держави, практичне застосування державою важелів владно-організуючого впливу на певні процеси суспільного розвитку. Водночас через відносини з органами виконавчої влади, їх посадовими особами громадянам надається можливість практично скористатися більшістю з наданих їм Конституцією і законами України прав і свобод, виконати покладені на них обов’язки.
Зв’язок між людиною та правом найбільш повно характеризується через поняття правового статусу, в якому відбиваються всі основні сторони юридичного буття індивіда: його інтереси, потреби, взаємовідносини з державою, трудова та суспільно-політична діяльність, соціальні домагання та їх задоволення.
Для науки адміністративного права та державно-правової практики важливими є дослідження адміністративно-правового статусу громадянина. Адміністративно-правовий статус громадянина дає можливість визначити місце та роль громадянина у державно-управлінських та інших суспільних відносинах, що регулюються нормами адміністративного права. Наявність прогалин і колізій в нормативному регулюванні адміністративно-правового статусу створює, по-перше, труднощі при здійсненні посадовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування своїх повноважень, а по-друге, не забезпечує належної реалізації та захисту прав і свобод людини і громадянина. Особливості реалізації громадянами належних їм прав та виконання покладених на них обов’язків в адміністративно-правових відносинах зумовлені тим, що останнім притаманні ознаки владовідносин: обов’язковість виконання громадянином правових актів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Проблеми загального правового статусу громадян знайшли відображення в роботах теоретиків права, а також представників галузевих наук.
Чимало праць по цій проблемі написано ще в радянські часи. Заслуговують на увагу попередні теоретичні дослідження радянських вчених Ц.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Адміністративно-правовий статус ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок