Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правове регулювання припинення трудового договору: теоретичний аспект

Правове регулювання припинення трудового договору: теоретичний аспект

Назва:
Правове регулювання припинення трудового договору: теоретичний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Глазько Сергій Михайлович
УДК 349.22:331.106.4
 
Правове регулювання припинення трудового договору: теоретичний аспект
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук,
старший науковий співробітник,
Іншин Микола Іванович,
Національний університет внутрішніх справ,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Лазор Лідія Іванівна,
Східноукраїнський національний
університет ім. Володимира Даля,
декан юридичного факультету;
кандидат юридичних наук,
Панасюк Олег Терентійович,
Київський Національний університет
ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри
трудового, екологічного та аграрного права
 
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М.Корецького
НАН України, відділ з проблем цивільного,
трудового та підприємницького права (м. Київ).
Захист відбудеться “27” травня 2005 року о “13” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50 річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50 річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “26”квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.І.Чалий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку держави суттєві зміни, що відбуваються в економіці, зумовлюють необхідність удосконалення трудових і виробничих відносин. У тісному взаємозв'язку з цим процесом повинні здійснюватись і зміни у свідомості людей у процесі реалізації трудових прав. Вихід України на нові рубежі соціально-економічного прогресу створив об'єктивні передумови для розширення трудових прав працівників і подальшого вдосконалення правового механізму їх охорони. Тому одним з найважливіших теоретичних завдань науки трудового права є розробка питань гарантованого захисту трудових прав працівників, особливо при припиненні трудового договору.
Трудові права громадян України повинні бути не тільки закріплені в трудовому законодавстві, але й забезпечені економічними, матеріальними, політичними, ідеологічними та юридичними гарантіями. Активний розвиток держави викликає необхідність істотних змін у трудовому законодавстві у зв'язку з тим, що окремі норми "не узгоджені" між собою. Зявилося чимало прогалин. Слід також зауважити, що трудове законодавство, одержане у спадок від СРСР, було зорієнтоване в основному на інтереси виробництва, а не працівника. У зв'язку з цим у сучасних умовах великого значення набуває вдосконалення юридичних норм, які регулюють розірвання трудового договору.
Теоретична розробка проблем, пов'язаних з розірванням трудового договору як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника, має серйозне практичне значення. Розв’язання цих завдань допоможе удосконалити правові норми, що охороняють права громадян, сприятиме підсиленню законності, поліпшенню діяльності органів й організацій (незалежно від форм власності), що застосовують ці норми. Теоретичну базу дослідження становлять праці представників науки трудового права: Александрова М.Г., Андрєєва В.С., Венедіктова В.С., Гоца В.Я, Гінзбурга Л.Я., Жернакова В.В., Іванова С.О., Лавриненка О.В., Лазор Л.І, Лівшиця Р.З., Островського Л.Я., Пашерстника А.Є., Пашкова О.С., Пилипенка П.Д., Прокопенка В.І., Процевського О.І., Прудивуса О.В., Скобєлкіна В.М., Ставцевої О.І., Стависького П.Р., Сироватської Л.О., Хуторян Н.М., Шебанової О.І., Шеломова Б.О., та інших
Практичне значення та ефективність підстав припинення трудового договору полягає насамперед у теоретично обґрунтованому й аргументованому їх виборі з подальшим застосуванням на практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: Правове регулювання припинення трудового договору: теоретичний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок