Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКО-СТИЛІСТИЧНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі іменників сучасної німецької мови)

СЕМАНТИКО-СТИЛІСТИЧНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі іменників сучасної німецької мови)

Назва:
СЕМАНТИКО-СТИЛІСТИЧНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі іменників сучасної німецької мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАСОК Вероніка Андріївна
УДК 811.112.2’ 373.421
КОНТЕКСТУАЛЬНА СИНОНІМІЯ:
СЕМАНТИКО-СТИЛІСТИЧНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ
(на матеріалі іменників сучасної німецької мови)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької філології Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук,
професор Іщенко Ніна Григорівна,
Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра німецької філології,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Сахарчук Людмила Іллівна,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
кафедра германської філології, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Маєвська Ліна Дмитрівна,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, кафедра
німецької і французької мов, доцент
Провідна установа Чернівецький національний університет
ім. Ю.Федьковича, кафедра германського,
загального та порівняльного мовознавства,
Міністерство освіти і науки України,
м. Чернівці
Захист відбудеться “ 4 травня 2006 р. о “ 12 ” годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розіслано “ 3 квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена дослідженню семантико-стилістичних та прагматичних особливостей контекстуальних синонімів-іменників у німецькій мові. Це здійснюється шляхом комплексного аналізу їхніх семантичних і прагматичних властивостей із виявленням зовнішньомовних та внутрішньомовних чинників, які спричиняють виникнення контекстуальних синонімів у мовленні.
Явище синонімії неодноразово ставало об’єктом ґрунтовних лінгвістичних досліджень (Ю.Д.Апресян, С.Г.Бережан, А.О.Брагіна, А.А.Венгринович, О.І.Нечитайло, В.Ф.Прохоров, О.Я.Скшидло), у яких до уваги бралися сигніфікативний, структурний, функціональний і прагматичний аспекти значень синонімів. Предметом вивчення були: визначення поняття синонімії (Л.Блумфілд, Л.М.Васильєв, Л.Тондл), статус мовної і мовленнєвої синонімії (Г.-Й.Бікман, Ґ.-Ю.Ґрімм, Ґ.Єґер), критерії синонімічності мовних одиниць (Ф.Едмондз, Г.Хірст, М.В.Нікітін), синонімічні утворення як системно організовані угрупування (Я.Є.Думашівський, Д.Е.Круз, В.В.Левицький, О.М.Мітіна), джерела етимологічного розвитку синонімів (В.Ф.Прохоров), спрямованість оцінного змісту мовних синонімів (В.М.Кирилова), особливості словотвірної синонімії (Н.Г.Іщенко). В сучасних лінгвістичних студіях, присвячених проблемі синонімії, помітне певне відставання у вивченні функціональної значущості синонімів та їхнього прагматичного потенціалу. Усе це свідчить про багатогранність явища синонімії та необхідність застосування різних підходів до її вивчення, оскільки абсолютизація жодного з них не уможливила створення цілісної концепції – загальної теорії синонімії.
Вибір теми нашого дослідження зумовлений тим, що визначення ступеня впливу контексту на синонімію слів є ключовим для вирішення проблеми синонімії в цілому (Г.В.Колшанський, Дж.Лайонз, В.М.Прохорова). У попередніх працях, що стосувалися проблеми контекстуальної синонімії, на матеріалі німецької (Н.В.Панасенко), англійської (В.В.Павлов) та російської (О.М.Ніколаєва) мов робилися спроби визначити залежність системних синонімічних відношень від контексту та відокремити синонімічні відношення слів, що не потребують контекстуальної реалізації, від контекстуально зумовлених; прослідкувати ієрархію синонімічних відношень у планах парадигматики та синтагматики; проаналізувати структурний аспект реалізації контекстуальної синонімії в синтагматиці, визначити роль контекстуальних синонімів у семантичній і стилістичній організації художнього тексту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕМАНТИКО-СТИЛІСТИЧНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі іменників сучасної німецької мови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок