Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проліферативна активність клітин кореневої меристеми гороху (Pisum sativum L.) за умов кліностатування

Проліферативна активність клітин кореневої меристеми гороху (Pisum sativum L.) за умов кліностатування

Назва:
Проліферативна активність клітин кореневої меристеми гороху (Pisum sativum L.) за умов кліностатування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна Академія Наук України
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії
Артеменко Ольга Анатоліївна
УДК 576.36:577.218+577.29
Проліферативна активність клітин кореневої меристеми гороху
(Pisum sativum L.) за умов кліностатування
03.00.11 – цитологія, клітинна біологія, гістологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук

 
 
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України
Науковий керівник: чл.-кор. НАН України,
доктор біологічних наук, професор,
Кордюм Єлизавета Львівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
завідувач відділу клітинної біології та анатомії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
Чугункова Тетяна Володимирівна,
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
завідувач відділу генетичних основ гетерозису
доктор біологічних наук, професор,
Демків Орест Теодорович,
Інституту екології Карпат НАН України,
старший науковий співробітник відділу
екоморфогенезу рослин
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “20” березня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01 при Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
Автореферат розісланий “7” лютого 2007 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.А. Кравець
 
Актуальність теми. Вивчення особливостей проліферативного процесу і його регуляції в клітинах рослин становить не тільки теоретичний, але й практичний інтерес для біотехнології, медицини та сільського господарства. На основі експериментальних даних про суттєвий вплив мікрогравітації на клітинний метаболізм сформульоване положення про найбільшу чутливість до зміненої гравітації клітин, які знаходяться в активному фізіологічному стані та поділу [Kordyum E.L., 1997]. Однак питання стосовно клітинних та молекулярно-генетичних механізмів регуляції проліферації мало досліджені. У дослідах з різними видами вищих рослин спостерігаються зміни їх ростової реакції в умовах реальної мікрогравітації в космічному польоті та симульованої мікрогравітації (кліностатування, яке частково відтворює біологічні ефекти мікрогравітації). Відмічено як стимуляцію проліферативної активності, так і її пригнічення, або ж відсутність помітних змін [Kordyum E.L., 1997; Hensel W., 1980; Aarrouf J., 1999; Perbal G., 1987]. Показано збільшення тривалості клітинного циклу у ряду видів вищих рослин під впливом мікрогравітації [Aarrouf J., 1999; Perbal G., 1987; Driss-Ecole D., 1994], хоча S-, G2- та М- фази суттєво не змінюються. Тому, вивчення G1-фази є найбільш важливим для подальшого з’ясування ступеня гравічутливості клітинного циклу. Різнорідність та суперечливість літературних даних щодо впливу мікрогравітації та кліностатування на ріст та проліферацію клітин вказує на необхідність подальших досліджень цього питання. Актуальним також є вивчення молекулярних механізмів регуляції цих процесів, оскільки існуючі дані обмежені тільки результатами по мітотичній активності.
Принциповими регуляторами еукаріотичного клітинного циклу є циклін-залежні кінази та цикліни, які відповідають за основні події просування клітини по циклу. Роль цих білків в подіях клітинного циклу за умов мікрогравітації зовсім не вивчалась. Тому дослідження рівня експресії генів -циклінів, що відповідають за події пресинтетичної фази циклу, необхідне для визначення впливу кліностатування на клітинний цикл.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у рамках фундаментальних науково-дослідних робіт відділу клітинної біології та анатомії Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України: тема № 312 “Розробка та створення польотного обладнання для підготовки космічних біологічних і біотехнологічних експериментів та проведення наземних досліджень”; Грант Президії НАН України для молодих вчених 2003-2004 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Проліферативна активність клітин кореневої меристеми гороху (Pisum sativum L.) за умов кліностатування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок