Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблеми забезпечення екологічної безпеки в умовах трансформації економіки України

Проблеми забезпечення екологічної безпеки в умовах трансформації економіки України

Назва:
Проблеми забезпечення екологічної безпеки в умовах трансформації економіки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,76 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Хлобистов Євген Володимирович
УДК 504.06: 332.142.6
Проблеми забезпечення екологічної безпеки в умовах трансформації економіки України
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України.
Науковий консультант:
доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Дорогунцов Сергій Іванович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, Голова.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, академік НАН України
ЧУХНО АНАТОЛІЙ АНДРІЙОВИЧ,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії економічного факультету;
доктор економічних наук, професор
БАЛАЦЬКИЙ ОЛЕГ ФЕДОРОВИЧ,
Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри управління;
доктор економічних наук, професор
КОВАЛЬ ЯРОСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу використання і охорони лісових ресурсів.
Провідна установа:
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ економічного регулювання природокористування, м. Одеса.
Захист відбудеться 28 березня 2005 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “25” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку продуктивних сил дослідження екологічної безпеки визначає головні ознаки природокористування (та й економіки в цілому), які пов’язані з процесами глобалізації і трансформації економічних відносин, виявленими протягом останнього десятиліття. Вочевидь постала потреба нової парадигми соціально-економічного зростання. Численні роботи вітчизняних та зарубіжних науковців – економістів, географів, фахівців з містобудування та вивчення природних й антропогенних катастроф – дають підставу для новітнього підходу до еколого-економічної стратегії розвитку української держави та вдосконалення методологічного і методичного апарату еколого-економічних досліджень.
Нині у наукових розвідках ще недостатньо визначеними є: роль глобалізаційних і трансформаційних процесів розвитку продуктивних сил у формуванні державної стратегії екологічної безпеки, зокрема щодо надзвичайних ситуацій, засобів їх прогнозування й попередження; сутність екологічних збитків від наслідків надзвичайних ситуацій та їх кількісна й якісна оцінка; організаційні особливості стратегічних, методичних і нормативних засад політики екологічної безпеки в Україні.
Українські та зарубіжні вчені зробили значний внесок у дослідження взаємозв'язків соціально-економічного розвитку з екологічними процесами, теорію економічної оцінки природних ресурсів та економічного збитку, формування принципів розвитку і розміщення продуктивних сил з урахуванням екологічних обмежень, у практику природокористування та охорони навколишнього середовища. Але зростання української економіки передбачає послідовне і кардинальне реформування відносин у сфері природокористування та охорони навколишнього середовища і спиратиметься не лише на дослідження макроекономічних засад та умов розвитку, а й на створення нових підходів до оцінки природних ресурсів, визначення збитків від антропогенної діяльності чи стихійних лих.
У Раді по вивченню продуктивних сил України протягом багатьох років ведеться інтенсивний науковий пошук шляхів державного регулювання природоохоронної та ресурсозберігаючої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Проблеми забезпечення екологічної безпеки в умовах трансформації економіки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок