Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК НІМЦІВ У ГАЛИЧИНІ (1772-1923 рр.)

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК НІМЦІВ У ГАЛИЧИНІ (1772-1923 рр.)

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК НІМЦІВ У ГАЛИЧИНІ (1772-1923 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,41 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУк УКРАЇНи
Інститут історії України
Монолатій Іван Сергійович
УДК 940.2 (45+477)
 
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ
РОЗВИТОК НІМЦІВ У ГАЛИЧИНІ (1772-1923 рр.)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України та зарубіжних країн Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ТЕРЕЩЕНКО Юрій Іларіонович,
Київський національний лінгвістичний університет,
завідувач кафедри історії України та зарубіжних країн
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
АНДРУСИШИН Богдан Іванович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова,
декан соціально-гуманітарного факультету;
кандидат історичних наук, старший науковий співробітник
КРИВЕЦЬ Наталія Василівна,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник відділу всесвітньої історії і міжнародних
відносин
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
історичний факультет.
Захист відбудеться 27 вересня 2002 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України НАН України (01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту історії України НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4.
Автореферат розісланий 25 серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розбудова сучасної України на принципах рівноправності та партнерства з іншими державами передбачає врахування і використання історичного досвіду її відносин з народами, з якими вона віддавна мала тісні і розмаїті взаємини в різних галузях суспільного буття. До цих народів, безперечно, належать німці, які традиційно займали важливе місце в системі економічного, політичного та культурного співробітництва України з народами Європи на всіх етапах історії. З’ясування та всебічне й об’єктивне висвітлення змісту і характеру німецько-українських взаємин набуває сьогодні важливого науково-теоретичного та практичного значення з огляду на багатовекторний характер зовнішньої політики Української держави та її курс на європейську інтеґрацію. Адже звернення до історичного контексту двосторонніх відносин обох народів відіграє неабияку роль у гармонізації міжнаціональних стосунків в сучасній Україні як один з важливих компонентів європейського стандарту соціально-політичного розвитку. Серед реґіонів України, які були зоною особливо інтенсивних контактів з німецьким етносом, чільне місце належить Галичині. Саме тут впродовж століть потужні німецькі впливи певною мірою визначали спільне й окреме в історичному, культурному, демографічному розвитку України і низки країн Центральної Європи.
Питання соціально-економічного становища та культурного розвитку німців у Галичині 1772-1923 рр. спеціально не розроблялося. В радянській, німецькій та українській історіографії покищо відсутні узагальнюючі, чи спеціальні праці із цієї проблематики. Не досліджено також всебічно австрійську колонізаторську політику кін. XVIII ст. – поч. ХХ ст. та її наслідки для Галичини як частини України, хоча вона постійно впливала на зміст громадсько-політичного і культурного життя німців Галичини, їх соціально-економічне і політичне становище. У рамках цієї різнопланової проблеми розгляд історії німців у Галичині сприятиме більш чіткому розумінню її місця і ролі в економіці та культурі, політиці, урбанізаційних процесах в Україні в цілому. При цьому автор керувався тим, що попри розмаїття національного складу України, кожен її етнос становить невід’ємну частину її народу і без вивчення їх історії неможливо проводити державну політику, яка б забезпечувала громадянський мир у суспільстві. Все це в цілому й зумовило вибір теми дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК НІМЦІВ У ГАЛИЧИНІ (1772-1923 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок