Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ГЕТЕРОСПЕРМІЇ СОЇ І ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ ПРИ ДОБОРІ НАСІННЯ

МОРФОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ГЕТЕРОСПЕРМІЇ СОЇ І ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ ПРИ ДОБОРІ НАСІННЯ

Назва:
МОРФОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ГЕТЕРОСПЕРМІЇ СОЇ І ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ ПРИ ДОБОРІ НАСІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННИЙ ФІЛІАЛ“
КРИМСЬКИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
НАЦІОНАЛЬНОГО АГРАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
КЛІЦЕНКО ГАЛИНА ГРИГОРІВНА
УДК 633.34.631.53.01
МОРФОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ГЕТЕРОСПЕРМІЇ
СОЇ І ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ ПРИ ДОБОРІ НАСІННЯ
06.01.14 - насінництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Сімферополь – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південному філіалі “Кримський агротехнологічний університет”
Національного аграрного університету.
Науковий керівник:кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Макрушина Євгенія Михайлівна
Південний філіал “Кримський агротехнологічний
університет” Національного аграрного
університету, доцент кафедри ботаніки,
фізіології рослин і біотехнологій.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік УААН Адамень Федір Федорович
Кримський інститут агропромислового виробництва
УААН, головний науковий співробітник
доктор сільськогосподарських наук, професор
Шерепітко Валентин Васильович,
Вінницький аграрний університет,
завідувач кафедри селекції і насінництва
Захист дисертації відбудеться “10” квітня 2008 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.805.02 у Південному філіалі “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету за адресою: смт. Аграрне, м. Сімферополь, Україна, 95492.
тел. 26-37-52, 22-72-67; факс (0652) 22-39-66
E-masl:rectorat@csau.crimea-ua.com.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південного філіалу “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету, смт. Аграрне, м. Сімферополь.
Автореферат розісланий “07” березня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.с-г.наук, доцент Ю. М. Дементьєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування насіння на материнській рослині є комплексним процесом, що складається з декількох біологічних явищ. Насіння являє собою складну структуру, складові частини якої мають різну плоїдність і належать до різних поколінь життєвого циклу насінних рослин.
Параметри якості насіння - енергія проростання, лабораторна схожість, інтенсивність росту проростків, маса 1000 насінин, вирівнянність, вміст основних запасних речовин дуже слабо корелюють з їх урожайними властивостями. У зв'язку з цим існуючі методи добору посівного матеріалу не дозволяють виділяти для посіву найцінніший матеріал.
Протягом тривалого часу ведеться дискусія про значення маси насіння і окремих лінійних розмірів як тестів його якості. Найбільш значущими при цьому є роботи Макрушина М.М. (1985, 1989) і його школи, у яких на прикладі ряду видів рослин було показано, що єдиним об'єктивним параметром, який дозволяє судити про рівень продуктивності рослин у потомстві, є не маса, і не окремі лінійні розміри, а форма насіння, що виражається співвідношенням лінійних розмірів. Найбільший рівень урожайних властивостей, не залежно від їх маси, має насіння з середнім для даного сорту співвідношенням лінійних розмірів, тобто те що відзначається найбільш гармонійною, властивою даному сорту формою.
Вивчення вище згаданих закономірностей є актуальним і для сої, пізнання яких дає можливість застосувати новий принцип добору насіння.
Важливе значення має проблема схожості насіння. Нескладний розрахунок дозволяє зримо уявити ті величезні кількості кормів і продовольства, які у вигляді несхожого насіння щорічно закопуються у ґрунт. До цієї проблеми неодноразово і у різний час зверталися багато авторів; шляхи підвищення схожості насіння сільськогосподарських рослин пропонувалося шукати на стиках різних наук. Проте, проблема і на даний час далека від свого вирішення. Таким чином, пошук способів прогнозування і підвищення польової схожості насіння сої на основі його морфологічних характеристик є надзвичайно актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Тема дисертаційної роботи є складовою частиною науково-дослідної тематики Південного філіалу “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету “Розробити методи прогнозування урожайних властивостей насіння і добору біологічно найціннішого посівного матеріалу” (номер державної реєстрації 0186.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОРФОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ГЕТЕРОСПЕРМІЇ СОЇ І ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ ПРИ ДОБОРІ НАСІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок