Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Використання вітчизняного генофонду порід для підвищення м’ясної та вовнової продуктивності овець в умовах західного лісостепу України

Використання вітчизняного генофонду порід для підвищення м’ясної та вовнової продуктивності овець в умовах західного лісостепу України

Назва:
Використання вітчизняного генофонду порід для підвищення м’ясної та вовнової продуктивності овець в умовах західного лісостепу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЕШ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 636.32.033.035(477.43/.44)
Використання вітчизняного генофонду порід
для підвищення м’ясної та вовнової продуктивності овець в умовах західного лісостепу України
06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2008


Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі технології виробництва продукції тваринництва Подільського державного аграрно-технічного університету Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Тимофійшин Іван Іванович, Подільський державний
аграрно-технічний університет, завідувач кафедри
технології виробництва продукції тваринництва.
Офіційний опонент: доктор сільськогосподарських наук, професор
Вовченко Борис Омелянович,
Херсонський державний аграрний університет,
завідувач кафедри технології виробництва продукції дрібного тваринництва.
Офіційний опонент: кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Чігірьов Валерій Олександрович,
Одеський державний аграрний університет.
Захист дисертації відбудеться 20.03.2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.67.830.02 при Херсонському державному аграрному університеті (73006, Херсон-6, вул. Р.Люксембург, 23, головний навчальний корпус, аудиторія 64).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету за адресою: 73006, Херсон-6, вул. Р.Люксембург, 23, головний навчальний корпус.
Автореферат розісланий 18.02.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Д.Карапуз


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні протягом багатьох років овець розводили задля виробництва вовни. Внаслідок фінансово-економічної кризи, яка спричинила диспаритет цін на продукцію вівчарства, перш за все на вовну, а також ресурси, які необхідні для її виробництва, поголів’я овець скоротилося майже у 8,3 рази.
Підвищення конкурентоспроможності галузі вівчарства в сучасних умовах обумовлено його м'ясною продуктивністю. Спеціалізація вівчарства на виробництві молодої баранини потребує наявності порід, що відрізняються високою м'ясною продуктивністю. Цій вимозі в повній мірі відповідають породи м'ясо-вовнового і м'ясного напрямів, де важливими біологічними особливостями є скоростиглість, плодючість, інтенсивний ріст і розвиток, більш економічна, в порівнянні з іншими породами, трансформація корму в продукцію, можливість використання тварин для господарських цілей в ранньому віці.
Основним методом формування м'ясного напряму у вівчарстві є схрещування місцевих порід овець з кращими породами вітчизняного генофонду. Сучасні м'ясо-вовнові та м'ясні породи овець відрізняються високими племінними якостями, а отримане від них помісне потомство, за рахунок ефекту гетерозису, вже в першому поколінні вдало поєднує добрі м'ясні якості порід, які покращуються за бажаними ознаками (пристосованість до місцевих умов, особливості вовнового покриву тощо.) місцевої породи.
Велику увагу в селекційній роботі заслуговують вівці інтенсивних типів: асканійські кросбреди та асканійські чорноголові племзаводу “Асканія-Нова”.
Необхідність виявлення генетичного потенціалу продуктивності відтворювальної здатності асканійських кросбредів, як поліпшуючого генофонду для відновлення галузі вівчарства в умовах західного лісостепу України, обумовила актуальність цієї теми.
У зв'язку з цим назріла необхідність в науковому обґрунтуванні використання чистопородних баранів-плідників асканійської м’ясо-вовнової породи овець з кросбредною вовною на матках північнокавказької м'ясо-вовнової породи в умовах західного лісостепу України та вивченні господарсько-корисних і біологічних ознак помісних овець.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані згідно з тематичним планом науково-дослідної роботи кафедри технології виробництва продукції тваринництва біотехнологічного факультету Подільського державного аграрно-технічного університету за темою: “Продуктивні та біологічні особливості молодняку овець північнокавказької м’ясо-вовнової породи та їх помісей з асканійськими кросбредами (2002 – 2006 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Використання вітчизняного генофонду порід для підвищення м’ясної та вовнової продуктивності овець в умовах західного лісостепу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок