Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Органiзацiйно-педагогiчнi умови адаптацiї майбутнiх iнженерiв-педагогiв

Органiзацiйно-педагогiчнi умови адаптацiї майбутнiх iнженерiв-педагогiв

Назва:
Органiзацiйно-педагогiчнi умови адаптацiї майбутнiх iнженерiв-педагогiв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. Г.С. СКОВОРОДИ
УДК 378.115
Гура Світлана Олександрівна
Органiзацiйно-педагогiчнi умови адаптацiї
майбутнiх iнженерiв-педагогiв
13.00.04 — теорія i методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник — | кандидат педагогічних наук, доцент
ВАСИЛЬЄВ Іван Борисович,
Інститут педагогіки i психології професійної освіти АПН України, докторант.
Офіційні опоненти — | доктор педагогічних наук, професор
Гребенюк Георгій Євгенійович
Національний університет внутрішніх
справ, професор кафедри спеціальних дисциплін.
кандидат педагогічних наук, доцент
Орлов Валерій Федорович
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу проблем виховання у професійно-технічних закладах.
Провідна установа — | Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України,
м. Вінниця.
Захист відбудеться “ 18 ” травня 2004 року о “ 12 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, зала засідань (ауд.216).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розісланий “ 16 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Золотухіна С.Т.


Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Соціально-економічний розвиток України, як визначено Національною доктриною розвитку освіти, викликає необхідність удосконалення підготовки кваліфікованих робітників в професійно-технічних навчальних закладах. Це зумовлює потребу системи профтехосвіти в висококваліфікованих інженерно-педагогічних кадрах, яким притаманні висока компетентність та майстерність.
У свою чергу рівень підготовки майбутнього інженера-педагога залежить від ефективності розв’язання комплексного завдання з формування інженерної, психолого-педагогічної та робітничої кваліфікації протягом стандартного терміну навчання. Один зі шляхів його вирішення полягає у прискоренні процесу адаптації студентів до особливостей навчання в інженерно-педагогічному ВНЗ.
Проблема адаптації студентів до навчання не є новою. Особливо інтенсивно вона розроблялась протягом двох останніх десятиліть. Накопичено значний теоретичний і методичний матеріал, що забезпечує оптимізацію адаптаційного процесу.
У працях Б.Г. Ананьєва, Д.А. Андрєєвої, Л.П. Баєвої та інших авторів адаптація особистості відокремлена як соціальне явище.
У дослідженнях Л.С. Виготського, Є.О. Климова, А.В. Петровського, К.К. Платонова, С.Л. Рубінштейна та інших розглянуті важливі питання психологічного, соціально-психологічного аспектів проблеми адаптації.
Психофізіологічні аспекти адаптації розкриті П.К. Анохіним, М.В. Антроповою, А.Б. Георгіївським, Т.Г. Дичевим, В.Д. Казначеєвим, А.Х. Хрипковою та ін.
У фундаментальних працях провідних науковців з проблеми що досліджуються, оптимізація адаптаційного процесу розглядається як важливіший резерв підвищення ефективності навчання. При цьому все більше значення надається педагогічному забезпеченню соціальної та професійної адаптації. Загальні проблеми педагогічного забезпечення адаптаційного процесу розглянуті у працях С.Я. Батишева, А.А. Вайсбурга, Н.В. Кузьміної, А.А. Киверялга, М.І. Махмутова, А.П. Сейтешева, Р.Х. Шакурова. Питання безпосередньо педагогічного забезпечення адаптації ставляться в роботах А.Ц. Ердинєєва, Д.Д. Наурузбаєва, С.І. Сільверстова, В.П. Шпака, В.С. Штифурака та інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Органiзацiйно-педагогiчнi умови адаптацiї майбутнiх iнженерiв-педагогiв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок