Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТОХАСТИЧНІ МОДЕЛІ І МЕТОДИ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РЕЖИМАМИ РОБОТИ НАСОСНИХ СТАНЦІЙ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ І ВОДОВІДВЕДЕННЯ В РЕАЛЬНОМУ ЧАСІ

СТОХАСТИЧНІ МОДЕЛІ І МЕТОДИ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РЕЖИМАМИ РОБОТИ НАСОСНИХ СТАНЦІЙ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ І ВОДОВІДВЕДЕННЯ В РЕАЛЬНОМУ ЧАСІ

Назва:
СТОХАСТИЧНІ МОДЕЛІ І МЕТОДИ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РЕЖИМАМИ РОБОТИ НАСОСНИХ СТАНЦІЙ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ І ВОДОВІДВЕДЕННЯ В РЕАЛЬНОМУ ЧАСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Шулік Павло Вікторович
УДК 004.421: 627.534
СТОХАСТИЧНІ МОДЕЛІ І МЕТОДИ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РЕЖИМАМИ РОБОТИ НАСОСНИХ СТАНЦІЙ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ І ВОДОВІДВЕДЕННЯ В РЕАЛЬНОМУ ЧАСІ
01.05.04 – Системний аналіз і теорія оптимальних рішень
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук


Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерства освіти науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Тевяшев Андрій Дмитрович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри прикладної математики.
Офіційні опоненти:
– доктор технічних наук, професор Євдокімов Анатолій Гаврилович, Харківська державна академія міського господарства, завідувач кафедри прикладної математики;
– доктор технічних наук, професор Михайленко Віктор Мефодійович, Український науково-дослідний центр системних досліджень, стабілізації і розвитку економіки при Європейському університеті, директор.
Провідна установа:
Інститут прикладного системного аналізу НАН України та Міносвіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 4 ” червня 2003 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел: (057) 702-14-51.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна, 14).
Автореферат розісланий “ 29 ” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. І. Саєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Насосні станції (НС) систем водопостачання і водовідведення відносяться до числа найбільш ресурсоємних технологічних об'єктів в комунальному хазяйстві. Основною складовою ресурсоємкості НС, є енергоспоживання. Так, наприклад, витрати електроенергії головної каналізаційної станції великого промислового міста складають, в середньому порядку 70 МВт за добу. Використання недосконалих методів управління НС призводить не тільки до значних енерговитрат, але і до частих перемикань насосних агрегатів (НА) і запірної арматури, що несприятливо відбивається на їх надійності і терміні служби. Україна відноситься до числа енергодефіцитних країн, тому однією з найбільш актуальних проблем, які стоять перед комунальним господарством України, є проблема зниження енергоємності водопостачання і водовідведення. Рішенням цієї проблеми досягаються соціальні і економічні результати, що покращують умови життя людей, підвищують економічний потенціал держави, зменшують екологічні збитки.
Існує три основних засоби рішення цієї проблеми. перший, полягає в застосуванні більш досконалого технологічного обладнання, другий-полягає у розвитку систем автоматичного управління НС – розробці нових методів оперативного управління режимами роботи НС, які враховують специфіку процесів водопостачання і водовідведення – тобто, їх стохастичний характер. Третій заключається в комбінуванні вказаних засобів.
Ця робота присвячена розробці нових методів оперативного управління режимами роботи НС, які використовують стохастичний підхід до процесу управління, тобто, враховують складний неоднозначний характер процесів водопостачання і водовідведення. Стохастичний підхід дозволяє найбільш повно врахувати всю існуючу про процеси інформацію, і, тим самим, має забезпечити найбільш ефективне управління у порівнянні з детермінованим підходом.
Більшість сучасних систем автоматизованого управління режимами роботи НС базуються на застосуванні регульованого електроприводу. Незважаючи на те, що він використовується на НС порядку 40 років, кількість НС, оснащених таким обладнанням достатньо мало. Тому в роботі, при розробці засобів управління НС, враховувалося те, що НС можуть бути як обладнані так і необладнані регульованим електроприводом.
Розроблені в роботі методи енергозберігаючого управління НС засновані на стохастичному підході, і враховують випадковий характер, як оцінок параметрів математичних моделей об'єкту управління, так і стохастичний характер основних обурюючих факторів зовнішньої середи – процесах притоку і споживання цільового продукту (ПСЦП).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТОХАСТИЧНІ МОДЕЛІ І МЕТОДИ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РЕЖИМАМИ РОБОТИ НАСОСНИХ СТАНЦІЙ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ І ВОДОВІДВЕДЕННЯ В РЕАЛЬНОМУ ЧАСІ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок