Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕКОНСТРУКТИВНІ ОПЕРАЦІЇ ПРИ ДЕФЕКТАХ І ВИВИХАХ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СТЕРЖНЕВИХ АПАРАТІВ

Загрузка...

РЕКОНСТРУКТИВНІ ОПЕРАЦІЇ ПРИ ДЕФЕКТАХ І ВИВИХАХ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СТЕРЖНЕВИХ АПАРАТІВ

Назва:
РЕКОНСТРУКТИВНІ ОПЕРАЦІЇ ПРИ ДЕФЕКТАХ І ВИВИХАХ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СТЕРЖНЕВИХ АПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут патології хребта та суглобів
ім.проф.М.І.Ситенка АМН України
МАЛЛАНАЙК
Ніранджан
УДК 616.728.2-001.6-089.85-06
РЕКОНСТРУКТИВНІ ОПЕРАЦІЇ
ПРИ ДЕФЕКТАХ І ВИВИХАХ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ
СТЕГНОВОЇ КІСТКИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СТЕРЖНЕВИХ АПАРАТІВ
14.01.21 – травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті патології хребта та суглобів ім.проф.М.І.Ситенка АМН України та Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
КОРЖ Микола Олексійович,
Інституті патології хребта та суглобів ім.проф.М.І.Ситенка АМН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
КРИСЬ-ПУГАЧ Анатолій Павлович
Інститут травматології та ортопедії АМН України,
керівник Українського центру ортопедії
та травматології дитячого та підліткового віку;
доктор медичних наук, професор
БІТЧУК Денис Дмитрович
Харківський державний медичний університет,
завідувач кафедри травматології, ортопедії та ВПХ.
Провідна установа: Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця
кафедра травматології та ортопедії МОЗ України, м.Київ.
Захист відбудеться " 22 "_грудня__2000 р. об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.607.01 у Інституті патології хребта та суглобів ім.проф.М.І.Ситенка АМН України (61024, м.Харків, вул.Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інститута патології хребта та суглобів ім.проф.М.І.Ситенка АМН України(61024, м.Харків, вул.Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий "_22_"_листопада_2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук В.О.Радченко
Актуальність теми. Однією з найбільш поширених у дитячій та підлітковій ортопедії є патологія кульшового суглоба і проксимального відділу стегна, яка виникає внаслідок природжених аномалій, занедбаних або неправильно лікованих ортопедичних захворювань (природжений вивих стегна, наслідки остеоартритів, післятравматичні деформації) [Буриченко А.В., Воробьёв Н.А., Князева В.Н. 1961; Гончарова М.Н. и др., 1969; Shands A. R.,1937].
Це призводить до порушення опороздатності нижніх кінцівок у різних проявах, причиною якої стають контрактури, відсутність активного замикання кульшового суглоба, скорочення стегнового сегмента у проксимальному відділі, а також їх поєднання, що виявляються у вигляді кульгавості [Курочкин Ю.В., Тихоненков Е.С., 1974]. Практично в усіх випадках вони є причиною значних статолокомоторних розладів внаслідок скорочення стегнового сегмента, дислокації проксимального відділу стегнової кістки відносно кульшової западини, інсуфіцієнтності сідничної групи м'язів, хибної установки кінцівки [Берлинер Б.И., 1949]. У цих хворих також розвиваються ранні дегенеративно-дистрофічні ураження кульшового суглоба, які посилюють інвалідизацію [Абдузафуров Р.Х.,1954; Гудушаури О.Н. и др., 1975].
Через тяжкість патологічних змін кульшового суглоба не в усіх випадках можливе виконання реконструктивно-відновних оперативних втручань. Тому найбільш прийнятними стають паліативні оперативні втручання, які у значній мірі поліпшують статолокомоторні характеристики хворих. Найвідомим та найпоширеним оперативним втручанням є кутоподібна остеотомія проксимального відділу стегнової кістки за Shanz, яка передбачає створення підпори у кульшову западину та натягнення відвідної групи м'язів [Майстренко А.К., 1962; Shanz A., 1928]. Ця операція була базисною для цілої низки розробок з використанням спицевих апаратів позаосередкової фіксації при патології кульшового суглоба у Курганському центрі ортопедії та травматології [Илизаров Г.А., Самчуков М.Л., Куртов В.М., 1986]. Підвищена ефективність паліативних оперативних втручань зобов'язана здатності апаратів водночас зі створенням кутоподібної установки проксимального відділу стегнової кістки досягати її подовження. Незважаючи на досить велику кількість розробок для лікування цієї патології, виникає низка проблем, які пов'язані з використанням традиційних методик цього типу оперативних втручань та спицевих апаратів зовнішньої фіксації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РЕКОНСТРУКТИВНІ ОПЕРАЦІЇ ПРИ ДЕФЕКТАХ І ВИВИХАХ ПРОКСИМАЛЬНОГО ВІДДІЛУ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СТЕРЖНЕВИХ АПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок