Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ПОЧАТКОВОЇ АЗИМУТАЛЬНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ І КОРЕГУВАННЯ ІНЕРЦІАЛЬНОЇ НАВІГАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ

МЕТОДИКА ПОЧАТКОВОЇ АЗИМУТАЛЬНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ І КОРЕГУВАННЯ ІНЕРЦІАЛЬНОЇ НАВІГАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ

Назва:
МЕТОДИКА ПОЧАТКОВОЇ АЗИМУТАЛЬНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ І КОРЕГУВАННЯ ІНЕРЦІАЛЬНОЇ НАВІГАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
\bookfoldsheets0МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мухаммад Рашик Улла Бейг Мирза
УДК 629.7.05, 681.777.8(048)
МЕТОДИКА ПОЧАТКОВОЇ АЗИМУТАЛЬНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ
І КОРЕГУВАННЯ ІНЕРЦІАЛЬНОЇ НАВІГАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ
Спеціальність 05.13.03 – системи та процеси керування
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі геодезії та землевпорядних технологій в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: Парняков Є. С., д-р. техн. наук, проф., професор кафедри геодезії та землевпорядних технологій (Національний авіаційний університет)
Офіційні опоненти: Синєглазов В.М., д-р. техн. наук, проф., директор інституту електроніки і систем управління Національного авіаційного університету, м. Київ;
Чіковані В.В., д-р. техн. наук, начальник відділу ТОО “Инналабс Ю.А.”, м. Київ
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ” МОН України, м. Київ
Захист відбудеться 27 вересня 2006 р. о 15 год 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .062.02 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 1, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці НАУ (03058, Київ, просп. Космонавта Комарова, 1)
Автореферат розісланий " 23 " серпня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д26.062.02.
канд. техн. наук, доц. Павлова С. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. При виконанні літальним апаратом (ЛА) різних операцій (маневрування, зіткнення, фотографування, дистанційне автоматичне зондування ділянки земної поверхні і т.д.) набуває особливої важливості якість навігаційної інформації. Від неї залежить, наприклад, точкове позиціювання земних об'єктів. Для апаратури дистанційного зондування ділянок земної поверхні основними показниками, які визначають якість навігаційної інформації, є наступні:
- роздільна здатність; межа чутливості; розміри візуального поля бачення; періодичність зондування земної поверхні і ін.
У свою чергу, якість навігаційної інформації залежить від точності початкової азимутальної виставки в, наприклад, - угл.с. похибка точкового позиціювання через один оберт ЛА навколо Землі може бути більше 2 км, а за 10 оборотів – більше 20 км.
Ні автономне гірокомпасування ІНС ЛА, ані азимутальна корекція розташування її вісі чутливості в польоті ЛА при так званій прив'язці до зовнішніх орієнтирів, наприклад, опорних зірок, світил, не можуть компенсувати похибку наземної початкової азимутальної виставки ІНС ЛА.
Комплекси початкової азимутальної орієнтації ЛА відносяться до апаратури точних систем управління і приладобудування. На сучасному етапі їх авіакосмічного розвитку інтенсивно розробляють методи і засоби автоматичного і програмного управління процесами азимутальної виставки, орієнтування, градуювання інерціональної системи навігації (ІНС) ЛА. Серед цих методів і засобів, як відомо, займають важливе місце оптичні автоколімаційні методи і системи їх початкової азимутальної орієнтації. Вони підлягають корінним змінам як по принципам побудови, так і по застосуванню в них нової елементної бази.
Основними недоліками традиційної побудови оптичних автоколімаційних систем початкової азимутальної орієнтації і управління є такі:
- побудовування структурно у вигляді геодезичних слідкуючих оптичних систем для позиціювання об'єктів вони, з одного боку, не працюють для позиціювання об'єкта, який розміщений на вібраційній основі, а з іншого боку, мають порівняно невисоку точність позиціювання об'єкта, оскільки вона обмежена похибкою цих систем у зоні їх нечутливості;
- порівняно малі кутовий і динамічний діапазони функціонування;
- нераціональне і неповне використання інформативних параметрів розташування і руху об'єкта;
- неінваріантність до просторово-частотно-часових збурюючих факторів і ін.
Створення перспективних і удосконалення існуючих систем охоплює широке коло науково-технічних проблем як теоретичного, так і практичного характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИКА ПОЧАТКОВОЇ АЗИМУТАЛЬНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ І КОРЕГУВАННЯ ІНЕРЦІАЛЬНОЇ НАВІГАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок