Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНА НЕСУМІСНІСТЬ АВТОНОМНИХ ГЕНЕТИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ У ERWINIA CAROTOVORA

ФУНКЦІОНАЛЬНА НЕСУМІСНІСТЬ АВТОНОМНИХ ГЕНЕТИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ У ERWINIA CAROTOVORA

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНА НЕСУМІСНІСТЬ АВТОНОМНИХ ГЕНЕТИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ У ERWINIA CAROTOVORA
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
Черватюк Ніна Володимирівна
УДК 578.26:579.842.1/.2
ФУНКЦІОНАЛЬНА НЕСУМІСНІСТЬ АВТОНОМНИХ ГЕНЕТИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ У ERWINIA CAROTOVORA
03.00.06 – вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі молекулярної біології вірусів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного Національної академії наук України
Науковий керівник – доктор біологічних наук, старший науковий
співробітник Товкач Федір Іванович,
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного
НАН України, завідувач відділом молекулярної
біології вірусів
Офіційні опоненти – доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент
НАН України, Малюта Станіслав Станіславович
Інститут молекулярної біології та генетики НАН
України, завідуючий відділом молекулярної генетики
кандидат біологічних наук, старший науковий
співробітник Семчук Лідія Іванівна,
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка
старший старший науковий співробітник
кафедри вірусології
Захист відбудеться 19 вересня 2007 року о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України за адресою: Д03680, м. Київ ДСП, вул. Заболотного, 154, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, вул. Заболотного, 154.
Автореферат розісланий “15” серпня 2007 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, с.н.с Пуріш Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Автономні генетичні елементи (АГЕ) бактерій включають острови патогенності, бактеріофаги, плазміди, транспозони, IS-елементи та RM-системи, які являють собою сегменти ДНК, здатні до внутрішньо- та міжгеномного розповсюдження. Вони проявляють паразитизм на молекулярному рівні та здатні формувати імунітет. Крім того, для них характерна ієрархія (прості АГЕ входять до складу більш складних). АГЕ широко розповсюджені і на сьогодні виключенням являються ті бактерії із природних джерел, які б не містили позахромосомної ДНК та не були б лізогенними. За даними профагової геноміки всі бактерії, геном яких просіквеновано, є лізогенними (Canchaya et al, 2003).
Несумісність автономних генетичних елементів відображає їх індивідуальність та егоїстичність і в багатьох випадках лежить в основі класифікації деяких із них (Novick, 1987). Дослідження несумісності АГЕ дозволять наблизитись до розуміння загальнобіологічної проблеми індивідуальності кожного окремого виду бактерій в цілому та генетичних елементів зокрема.
На даний час АГЕ Escherichia coli безумовно є найбільш дослідженими і навряд чи їх буде замінено іншими аналогами при використанні в біотехнології. Все ж фаги, плазміди і транспозони E. coli не вичерпують всього різноманіття АГЕ і тому їх вивчення в інших бактеріях є актуальним. Erwinia carotovora відноситься до важливих фітопатогенних бактерій родини Enterobacteriaceae, а також є продуцентом бактеріоцинів та таких ферментів як L-аспарагіназа, пектинази і целюлази. Вивчення її АГЕ та їх причетності до патогенності тільки розпочато.
В зв’язку з цим дисертаційна робота була спрямована на дослідження АГЕ та їх несумісності в клітинах штамів E. carotovora subsp. carotovora (Есс).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в рамках науково-дослідних тем відділу молекулярної біології вірусів Інституту мікробіології і вірусології НАН України: “Молекулярно-генетична організація та біотехнологічне застосування лізогенних систем Erwinia carotovora” (державний реєстраційний номер теми 0105U000788), “Одержання антилейкемічної L-аспарагінази з Erwinia carotovora” (державний реєстраційний номер теми 0104V003200 0102V003706) і “Отримання і використання макромолекулярних бактеріоцинів (каротоворіцинів) Erwinia carotovora для біоконтролю в оточуючому середовищі” (державний реєстраційний номер теми 0102V003706).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНА НЕСУМІСНІСТЬ АВТОНОМНИХ ГЕНЕТИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ У ERWINIA CAROTOVORA

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок