Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні механізми забезпечення беззбиткової діяльності підприємства

Організаційно-економічні механізми забезпечення беззбиткової діяльності підприємства

Назва:
Організаційно-економічні механізми забезпечення беззбиткової діяльності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,29 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Данилишин Володимир Іванович
УДК 330:658
Організаційно-економічні механізми забезпечення беззбиткової діяльності підприємства
Спцеіальність: 08.06.01 – Економіка, організація і
управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бойко Євген Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сухоруков Аркадій Ісмаїлович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки, завідувач відділу
кандидат економічних наук
Люткевич Ольга Михайлівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України, відділ економічних проблем науково-технічного прогресу у промисловості (м. Донецьк)
Захист відбудеться 31 жовтня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 23 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В ринкових умовах забезпечення високого рівня ефективності господарювання посідає центральне місце в економічній політиці держави, формує стратегію діяльності виробничо-господарських структур. Разом з тим, невизначеність перспектив розвитку, дефіцит фінансово-інвестиційних та матеріально-енергетичних ресурсів спонукають вітчизняних товаровиробників шукати власні шляхи забезпечення ефективності господарювання, виходячи з реального економічного середовища, яке сформувалося в ході трансформаційних процесів. На початкових етапах ринкових перетворень основна увага переважно приділялась процесам роздержавлення та приватизації майна державних підприємств, трансформації відносин власності, розвитку форм і методів управління виробництвом, формування нормативно-правової бази економічних реформ тощо. В той же час питання забезпечення належного рівня ефективності господарювання залишилися поза увагою реформаторів. А це в кінцевому підсумку привело до того, що більшість промислових підприємств не забезпечує необхідних результатів виробничо-господарської діяльності. Рівень ефективності виробництва на більшості з них є надзвичайно низьким, а в останні роки ще має місце тенденція до зниження прибутковості господарської діяльності.
Тому в сучасних умовах об'єктивно існує необхідність пошуку форм і методів забезпечення беззбиткової діяльності промислових підприємств, яка може бути запорукою їх стабільності в конкурентному ринковому середовищі.
Теоретичні, методологічні та прикладні аспекти беззбиткової діяльності промислових підприємств дістали розвиток в роботах українських вчених О. Амоші, Л. Безчасного, П. Бєлєнького, Є. Бойка, М. Гаркуші, М. Долішнього, О. Кузьміна, С. Куліша, І. Лукінова, А. Сухорукова, М. Чумаченка, А. Чухна та інших дослідників.
Однак цілий ряд важливих питань цієї проблеми поки що не знайшли свого вирішення навіть зараз, коли створено сприятливе економічне середовище для їх розв'язання.
Необхідність поглибленого дослідження питань вдосконалення та ефективного використання організаційно-економічних механізмів забезпечення беззбиткової діяльності на рівні промислового підприємства зумовили актуальність дослідження, сформулювали мету та завдання дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках планів науково-дослідних робіт Інституту регіональних досліджень НАН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Організаційно-економічні механізми забезпечення беззбиткової діяльності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок