Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЛАБОспрямовані антени метрового І дециметрового дІапазоніВ хвиль для систем радІОМОНІТОРИНГУ

СЛАБОспрямовані антени метрового І дециметрового дІапазоніВ хвиль для систем радІОМОНІТОРИНГУ

Назва:
СЛАБОспрямовані антени метрового І дециметрового дІапазоніВ хвиль для систем радІОМОНІТОРИНГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,87 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НацІОнальнИй технІчНий унІверситет украЇнИ
“КиЇвсЬкий полІтехнІчНий Інститут”
Громоздін Валентин Володимирович
УДК 621.396.677: 621.396.677.49
СЛАБОспрямовані антени метрового І дециметрового дІапазоніВ хвиль
для систем радІОМОНІТОРИНГУ
05.12.07 – Антени та пристрої мікрохвильової техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі радіотехніки Севастопольського національного технічного університету.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Лобкова Любов Михайлівна,
Севастопольський національний технічний університет, професор кафедри радіотехніки,
м. Севастополь.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Горобець Микола Миколайович
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедрою
прикладної електродинаміки, м. Харків.
доктор технічних наук, професор
Мачуський Євгеній Андрійович
НТУУ “Київський політехнічний інститут”,
декан факультету інформаційної безпеки
фізико-технічного інституту, м. Київ.
Провідна установа: Відкрите акціонерне товариство “Науково-виробниче підприємство “Сатурн”, м. Київ.
Захист відбудеться 17 квітня о 15 годині на засіданні спеціалізованої ради Д26.002.14 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут”, 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, корп. 1, к. 271а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 15 березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ Уривський Л.О.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний стан радіозв'язку характеризується значним зростом кількості радіозасобів у різних діапазонах частот, що істотно ускладнює електромагнітну обстановку та, відповідно, технічний контроль радоефіру (радіомоніторинг). Основні задачі радіомоніторингу, такі, як прийом сигналів у всьому частотному діапазоні, вимір параметрів випромінювань, визначення місцеположення джерел випромінювань, вимогають наявність значної кількості малогабаритних антен, які мають як максимально широкий частотний діапазон, так і різні спрямовані властивості.
В сучасний період для контролю сигналів у широкому секторі кутів із заздалегідь невідомим видом поляризації використовуються спіральні антени чи антени, у яких переключаються елементи для роздільного прийому сигналів з горизонтальною чи вертикальною поляризацією. При цьому для контролю всього верхнього півпростору додатково застосовують поворотні пристрої, що викликає ряд незручностей при експлуатації. Таким чином, розробка антени, яка має квазіізотропну діаграму спрямованості (ДС), яка при цьому приймає сигналі з будь-яким, заздалегідь невідомим, видом поляризації, є актуальною практичною задачею.
В сучасний період відсутні інженерні методи розрахунку рамкових антен з навантаженням, які використовуються для пошуку невідомих випромінювань та завад у ближній зоні. Розробка математичної моделі та визначення на її основі оптимальних геометричних параметрів таких антен, величини опору навантаження та схеми живлення, які забезпечують максимальне посилення і мінімальний рівень випромінювання у зворотному напрямі, а також визначення меж робочого діапазону частот також є актуальною і практично важливою задачею.
Таким чином, створення математичної моделі сферо-циліндричних та рамкових випромінювачів з навантаженням, аналіз і оптимізація їх характеристик є актуальною задачею, яка має наукове та прикладне значення.
Дана робота присвячена дослідженню і розробці антен для систем радіомоніторингу в найбільш завантажених у сучасний період діапазонах хвиль - метровому і дециметровому, які мають потрібні характеристики, як по поляризаційній структурі поля випромінювання, так і по спрямованим властивостям. Поставлена задача вирішується шляхом використання різноманітних конфігурацій спіральних та рамкових випромінювачів з навантаженням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СЛАБОспрямовані антени метрового І дециметрового дІапазоніВ хвиль для систем радІОМОНІТОРИНГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок