Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ І МЕТОДИ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОГО ПОПИТУ

МОДЕЛІ І МЕТОДИ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОГО ПОПИТУ

Назва:
МОДЕЛІ І МЕТОДИ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОГО ПОПИТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Соломаха Сергій Анатолійович
УДК 65.012:519.8:339.13
МОДЕЛІ І МЕТОДИ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ
В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОГО ПОПИТУ
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Порохня Василь Михайлович, Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, проректор-директор Інституту післядипломної освіти “ЗІДМУ” (м. Запоріжжя)
кандидат економічних наук, доцент Лепа Роман Миколайович, Науково-дослідницький центр інформаційних технологій Інституту економіки промисловості НАН України, завідувач відділу проектування систем підготовки й прийняття управлінських рішень (м. Донецьк).
Провідна установа:
Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана Міністерства освіти і науки України (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 22 червня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.07 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 19 травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Г. Беспалова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток економічних відносин обумовлює суттєво нові принципи функціонування сучасних виробничо-економічних систем (ВЕС). В рамках цього процесу відбувається підвищення нестабільності та динамічності зовнішнього середовища й посилення його впливу на діяльність ВЕС. Зазначена ситуація вимагає від ВЕС наявності механізмів адаптації до змін, які відбуваються у їх оточенні. Застосування цих механізмів дозволить підвищити ефективність функціонування ВЕС, забезпечити їх життєздатність та подальший розвиток.
Однією з найважливіших характеристик зовнішнього середовища, нестабільність якої істотним чином впливає на діяльність ВЕС за теперішнього часу, є попит. Така ситуація пов’язана з досягненням на багатьох ринках фази насичення, коли саме споживач визначає умови придбання продукції та формулює вимоги до цього процесу. До близьких до насичення належить і ринок металопродукції – один з найважливіших ринків, який обумовлює функціонування такої стратегічної галузі економіки України, як гірничо-металургійний комплекс.
Підприємства гірничо-металургійного комплексу України визначають близько 23-25% обсягу ВВП; на їх продукцію в 2005 році в грошовому еквіваленті припало близько 40% експорту, зокрема, 33,5% склала частка продукції підприємств чорної металургії. Попит на продукцію підприємств металовиробників, який формально можна визначити через її споживання, не є постійним, усталеним на певному рівні, зокрема, приріст споживання виробів зі сталі в Україні за період з 2000 по 2005 рр. склав відповідно: 525,
-1017, 13, 2440, -60 та 159 тис. т. Зазначена ситуація вимагає необхідності врахування нестабільності попиту в процесі функціонування ВЕС.
Таким чином, ВЕС для ефективного функціонування повинні володіти моделями і методами адаптивного управління, які дають змогу не тільки планувати свою діяльність в умовах нестабільного попиту, а й забезпечувати можливість реакції на зміни даної характеристики зовнішнього середовища. В рамках процесу адаптації необхідно забезпечити оптимальний спосіб реакції системи на зовнішні впливи: підготувати необхідні для цього ресурси та розробити відповідні методи їх використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ І МЕТОДИ АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНИМИ СИСТЕМАМИ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОГО ПОПИТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок