Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКО - ЕКЗИСТЕНЦІАЛЬНА СПЕЦИФІКА ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ ЛЕСІ УКРАЇНКИ (ІСТОРИКО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

СЕМАНТИКО - ЕКЗИСТЕНЦІАЛЬНА СПЕЦИФІКА ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ ЛЕСІ УКРАЇНКИ (ІСТОРИКО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
СЕМАНТИКО - ЕКЗИСТЕНЦІАЛЬНА СПЕЦИФІКА ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ ЛЕСІ УКРАЇНКИ (ІСТОРИКО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Доброносова Юлія Дмитрівна
УДК 1 ( 091) (477) “18/19” – 05 : 111 + 164. 02
СЕМАНТИКО - ЕКЗИСТЕНЦІАЛЬНА СПЕЦИФІКА
ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
(ІСТОРИКО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.05 - історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Слов’янському державному педагогічному інституті (кафедра філософії, соціології та права).
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
ЗЕЛЕНСЬКИЙ ІГОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ ,
Слов’янський державний педагогічний інститут,
доцент кафедри філософії, соціології та права
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
БИЧКО АДА КОРНІЇВНА,
Київський інститут театрального мистецтва
імені І.Карпенка-Карого,
завідувач кафедри суспільних наук;
кандидат філософських наук, професор
ФЕДІВ ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
Національний педагогічний університет
імені М.Драгоманова,
професор кафедри філософії
Провідна установа - Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра історії філософії, м. Київ
Захист відбудеться 21 червня 2002 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, м. Київ - 1, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії НАН України за адресою : 01001, м. Київ - 1, вул.. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 20 травня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Л.А.Ситниченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах українського сьогодення велике значення має утвердження новітньої гуманістики, пов’язаної із врахуванням комунікативних аспектів людського буття у розгортанні смислу кожної неповторної екзистенції. Екзистенціальна спрямованість української філософської думки визначає поле актуальних досліджень філософських дисциплін початку XXI століття. Загострюється потреба у історико-філософських роботах, у яких би аналізувалися філософсько-антропологічні аспекти та екзистенціальні і комунікативні інтенції у спадщині представників вітчизняної філософської думки. Через численну представленість української філософії у творчості літературних діячів та особливе значення єдності у їх філософському дискурсі семантичного та екзистенціального актуальності набувають історико-філософські дослідження із герменевтичною спрямованістю, які б долали методологічний монізм, що панував ще донедавна у вітчизняній філософській науці. Сучасним потребам розвитку історії української філософської думки відповідає вивчення специфіки філософського дискурсу мислителів, у чиїй творчості представлено осягнення людського буття у екзистенціально-персоналістичному дусі у специфічних формах антропорефлексії, продемонстровано пошуки змісту феноменів екзистенціальної вкоріненості у буття і екзистенціальний потенціал справжньої комунікації. Саме такий синтез знаходимо у творчості Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) – видатної української письменниці і мислителя, зміст філософського дискурсу якої не тільки підтвердив зв’язок її філософсько-антропологічних інтенцій із європейською філософією XIX-XX століть, але й перевершив її добу. Дослідження специфіки філософського дискурсу Лесі Українки, який постав завдяки єдності у її творчій спадщині семантичного і екзистенціального, перебуває серед актуальних нині вітчизняних історико-філософських студій, що мусять задовольняти потребу збереження національної ідентичності і комунікативної єдності української філософської культури минулого і сучасності із іншими культурами.
Стан наукової розробки філософсько-світоглядних ідей Лесі Українки засвідчує, що не існує праць безпосередньо присвячених обраній автором проблемі, а наукова задача аналізу філософського дискурсу письменниці-мислителя раніше взагалі не ставилася, хоча поява її була підготовлена і є закономірною у розвитку вітчизняної історико-філософської науки, що і стало підставою для дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СЕМАНТИКО - ЕКЗИСТЕНЦІАЛЬНА СПЕЦИФІКА ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ ЛЕСІ УКРАЇНКИ (ІСТОРИКО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок