Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динаміка фітомаси та депонованого вуглецю в штучних насадженнях сосни Полісся України

Динаміка фітомаси та депонованого вуглецю в штучних насадженнях сосни Полісся України

Назва:
Динаміка фітомаси та депонованого вуглецю в штучних насадженнях сосни Полісся України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,54 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний аграрний університет
Петренко
Михайло Михайлович
УДК 630*5:582.475(477.41/42)
Динаміка фітомаси та депонованого вуглецю в штучних насадженнях сосни Полісся України
06.03.02 – лісовпорядкування і лісова таксація
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2002Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор
Лакида Петро Іванович,
Національний аграрний університет,
директор Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Багінський Володимир Феліксович, Інститут лісу НАН Білорусі, заступник директора
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Порицький Геннадій Олександрович, Національний аграрний університет, доцент кафедри геодезії та картографії
Провідна установа – Український ордена „Знак пошани” науково-дослідний інститут лісового господарства і агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького, лабораторія моніторингу та сертифікації лісів, Державний комітет лісового господарства України, м. Харків
Захист відбудеться “18” грудня 2002 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.09 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ–41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд.65.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці НАУ за адресою: 03041, Київ–41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к.41.
Автореферат розісланий “ 14 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Маніта О.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На рубежі ХХІ століття людство зіткнулося з проблемою глобального потепління атмосфери, спричиненого збільшенням в ній вмісту парникових газів, основними з яких є сполуки вуглецю. Ці сполуки активно залучені в систему атмосферно-біосферних зв'язків, а саме у процеси фотосинтезу рослин та декомпозиції їх решток. Впливаючи на біологічні ценози можна керувати потоками вуглецю, а отже, і регулювати процеси накопичення СО2 в атмосфері. Найбільш перспективними з наземних біомів у цьому плані вважаються ліси. Вони мають високу організованість, поновлюванісь, порівняно довго утримують вуглець в тілах дерев, а також уповільнений процес розкладу решток. Відповідно до протоколу Кіото (Kyoto Protocol…, 1997) країни, що його підписали, повинні самостійно визначити обсяги депонованого вуглецю та його основних потоків у лісових ценозах, які тісно пов'язані з показниками біологічної продуктивності (запасами фітомаси, мортмаси тощо), дослідження якої є актуальними.
Оцінка продуктивності лісів за компонентами фітомаси дає змогу визначити можливі додаткові ресурсні запаси лісів (деревина та кора гілок, корені, хвя тощо), вивченню яких в минулому приділялася обмежена увага. Крім того показники запасів фітомаси сильно корелюють із показниками екологічних функцій лісів (продукування кисню, затримання пилу, шумопоглинання).
В Україні один з найбільших лісових регіонів – Полісся, де головною лісоутворювальною породою є сосна звичайна. Понад 50% таких насаджень штучні. Тому вивчення продуктивності цих деревостанів за компонентами фітомаси та депонованим вуглецем має достатньо важливе значення та є частиною вивчення біопродукційного потенціалу всіх лісів України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках держбюджетної теми кафедри менеджменту лісового господарства Національного аграрного університету “Розробити наукові основи еколого-економічної оцінки лісів та управління ними на засадах сталого розвитку” (№ держреєстрації 0101U 001710). Автором виконана робота з досліджень особливостей росту та накопичення фітомаси в штучних насадженнях сосни Полісся України.
В межах держбюджетної теми кафедри таксації і лісовпорядкування Національного аграрного університету “Розробити теоретичні основи, методичне і нормативно-інформаційне забезпечення системи кадастрової оцінки лісосировинних ресурсів та їх раціонального використання в умовах ринкової економіки” (№ держреєстрації 0196U 013080), де автором виконані розрахунки моделей продуктивності соснових культур Полісся за компонентами фітомаси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Динаміка фітомаси та депонованого вуглецю в штучних насадженнях сосни Полісся України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок