Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РОСЛИН РОДУ ТОПОЛЯ

ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РОСЛИН РОДУ ТОПОЛЯ

Назва:
ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РОСЛИН РОДУ ТОПОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ІМЕНІ П.Л. ШУПИКА
БОРОДІНА НАТАЛІЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК: 582.623:547.56:547.98:547.458.
ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РОСЛИН РОДУ ТОПОЛЯ
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармакогнозії Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
Ковальов Володимир Миколайович
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри фармакогнозії
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук,
старший науковий співробітник
Коновалова Олена Юріївна
Медичний інститут Української асоціації
народної медицини,
завідуюча кафедрою фармацевтичної хімії та
фармакогнозії
доктор фармацевтичних наук,
старший науковий співробітник
Мартинов Артур Вікторович
Інститут мікробіології та імунології
ім. І.І. Мечникова АМН України,
вчений секретар
Провідна установа: Запорізький державний медичний університет,
МОЗ України, кафедра фармакогнозії, м. Запоріжжя
Захист відбудеться “_22___”_____-------червня___2007 року о _14.00_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.04 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “_19_” _травня__2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пилипчук Л.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У арсеналі лікарських засобів наукової та народної медицини рослини та препарати з них займають провідне місце. Зараз відчувається відродження застосування фітотерапевтичних засобів у комплексному лікуванні захворювань, оскільки у вік синтетичних препаратів з’явилась потреба у ліках з доброю переносимістю, мінімумом побічних ефектів, можливістю приймати їх тривалими курсами. До ліків, що містять природні сполуки, людина еволюційно призвичаєна, тому пошук рослин з достатньою сировинною базою, раціональне і комплексне використання сировини, створення на їх основі нових лікарських засобів – актуальне завдання сучасної фармації. Особливої уваги заслуговують рослини, що здавна використовуються у народній медицині.
До таких рослин належать тополі. На планеті зростає близько 110 видів тополь та, крім того, величезна кількість різновидностей і гібридів. В Україні зустрічаються біля 30 видів тополь. Лікарське значення мають кора, бруньки та листя рослин роду тополя, які залишаються невикористаними для медичної промисловості, хоч і містять за попередніми даними значну кількість різних класів біологічно активних речовин (БАР) таких, як фенологлікозиди, флавоноїди, дубильні речовини, органічні кислоти, вітаміни, терпеноїди. Однак хімічний склад, біологічна дія і морфолого-анатомічна будова представників цього роду вивчені недостатньо або безсистемно.
Отже дослідження, спрямовані на вивчення біологічно активних речовин рослин роду тополя, розробка способів виділення фармакологічно активних комплексів і контролю якості сировини та створення на їх основі лікарських засобів є актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету (НФаУ) за темою “Створення нових лікарських препаратів на основі рослинної та природної сировини, зокрема продуктів бджільництва, для дорослих і дітей” (номер державної реєстрації №0198U007008) і проблемної комісії “Фармація” МОЗ та АМН України.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є виділення та вивчення біологічно активних речовин трьох видів роду тополя флори України (Populus tremula L., Populus alba L., Populus nigra L.) та створення на їх основі лікарських засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РОСЛИН РОДУ ТОПОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок