Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ПРОТОЧНИХ ЧАСТИН ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ З НАПІВВІДКРИТИМИ І ВІДКРИТИМИ РОБОЧИМИ КОЛЕСАМИ

Загрузка...

РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ПРОТОЧНИХ ЧАСТИН ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ З НАПІВВІДКРИТИМИ І ВІДКРИТИМИ РОБОЧИМИ КОЛЕСАМИ / сторінка 7

Назва:
РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ПРОТОЧНИХ ЧАСТИН ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ З НАПІВВІДКРИТИМИ І ВІДКРИТИМИ РОБОЧИМИ КОЛЕСАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,76 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
К.Д. вихрового обміну і відносних втрат напору на вихровий обмін від обраних геометричних і кінематичних параметрів. Для аналізу моделей втрат вихрового обміну було проведено імітаційне дослідження, що включає в себе побудову імітаційних моделей, які представляють собою двовимірні зрізи багатофакторних залежностей при наперед заданих рівнях незалежних перемінних, котре дозволило визначити типи розглянутих багатомірних просторів, що є поверхнями з одним екстремумом. Порівняння результатів розрахунку втрат вихрового обміну по математичній моделі розподілу енергії і по математичних моделях (7) і (8), показало гарну збіжність.
Оптимізаційне дослідження розглядалося як багатокритерійна задача оптимізації, що розв'язувалась з застосуванням багаторівневого ієрархічного підходу. В якості критерію оптимізації прийнятий гідравлічний К.К.Д., як цільові функції використовувалися математичні моделі складових гідравлічних втрат. Процедуру оптимізаційного дослідження виконували тільки для гідравлічних втрат у спіральному відводі і втрат вихрового обміну.
Гідравлічні втрати в спіральному відводі моделювалися простими аналітичними виразами і при їхній оптимізації використовувалися класичні методи дослідження функції на екстремум.
Отримано (Vp/VU2)опт, при якому сумарний коефіцієнт втрат у спіральній камері мінімальний (Рис. 7).
Рис. 7. Залежність коефіцієнту втрат в спіралі від відношення швидкостей Vp/VU2
Втрати в спіральному відводі мінімальні при оптимальних значеннях т, D3/D2, Vp/VU2, кута розкриття дифузора при ступені розширення дифузора рівному 2 – 4. На втрати в спіральному відводі значно впливає кут установки лопаті на виході з робочого колеса. Зі збільшенням кута установки лопаті на виході з робочого колеса К.К.Д. спірального відводу зменшується, тому що при цьому роль відводу зростає, але перетворення енергії відбувається з великими втратами.
Отримано аналітичну залежність К.К.Д. спірального відводу від кута установки лопаті на виході з робочого колеса:
з = -4,510-522 + 0,00362 + 0,8185 (9).
Достовірність апроксимації R2=0,882.
Для оптимізації втрат вихрового обміну був обраний метод прямого пошуку – комплексний симплексний метод Нелдера-Міда (реалізований для персонального комп’ютера мовою Turbo Pascal). Оптимізаційний пошук складався у визначенні максимуму во і мінімуму hво. Оптимізаційний пошук критеріїв виконувався в нелінійному просторі, окресленому обмеженнями-нерівностями. На першому етапі обмеження були обрані таким чином, щоб охопити область по кожному варійованому параметру в межах досліджуваних насосів. Потім була визначена більш вузька область простору, у якій значення цільових функцій близьке до оптимального. Обмеження, обрані на другому етапі, враховували конструкторську практику проектування насосів з напіввідкритими і відкритими робочими колесами. У результаті оптимізації отримано максимальне значення К.К.Д. вихрового обміну і мінімальне значення відносних втрат напору на вихровий обмін. На підставі цього визначене оптимальне значення кута установки лопаті на виході з робочого колеса (Рис. ).
Рис. 8. Зависимость во от угла 2 при оптимальных значениях т и W1/W2
У четвертому розділі приведені основні положення методики розрахунку насосів з напіввідкритими і відкритими робочими колесами і результати використання цієї методики при проектуванні проточної частини насоса АХ 65-40-200К.
Отримана методика розроблена на основі систематизації й узагальнення дослідних даних, у її основу покладена математична модель розподілу енергії на оптимальному режимі і математичні моделі гідравлічних втрат в окремих елементах проточної частини. При розрахунку проточної частини використовуються рекомендації з оптимальних співвідношень основних геометричних розмірів, за значеннями основних абсолютних і відносних параметрів потоку, що отримані в рамках проведеного дослідження.
Запропонована методика містить у собі наступні основні етапи:
-
наближене визначення геометричних параметрів проточної частини;
-
перевірочний розрахунок, що дозволяє визначати енергетичні показники насоса й уточнити значення обраних геометричних параметрів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ПРОТОЧНИХ ЧАСТИН ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ З НАПІВВІДКРИТИМИ І ВІДКРИТИМИ РОБОЧИМИ КОЛЕСАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок