Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ПРОТОЧНИХ ЧАСТИН ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ З НАПІВВІДКРИТИМИ І ВІДКРИТИМИ РОБОЧИМИ КОЛЕСАМИ

Загрузка...

РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ПРОТОЧНИХ ЧАСТИН ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ З НАПІВВІДКРИТИМИ І ВІДКРИТИМИ РОБОЧИМИ КОЛЕСАМИ / сторінка 8

Назва:
РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ПРОТОЧНИХ ЧАСТИН ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ З НАПІВВІДКРИТИМИ І ВІДКРИТИМИ РОБОЧИМИ КОЛЕСАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,76 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Методика розрахунку реалізована у вигляді програми в середовищі візуального програмування Delphi, версії 5.0.
Достовірність методики підтверджена експериментальним шляхом. Апробація методики поведена при розробці насосів, призначених для хімічного підприємства “МариАзот” (м. Мари, Туркменія). З використанням методики були виконані розрахункові роботи зі створення насоса АХ К (Рис. ). Насос АХ К був виготовлений і випробуваний АТ “НВО ім. Фрунзе” (м. Суми). Насос АХ К – хімічний, одноступінчатий, горизонтальний, консольний, з відкритим робочим колесом, з осьовим підведенням рідини, призначений для перекачування хімічно активних і нейтральних рідин без включень чи з твердими включеннями з об'ємною концентрацією до 1,5розміром часток до 1 мм. Насос створений у відповідності зі стандартом ISO 2858.
Рис. 9. Загальний вигляд насоса АХ К і робочого колеса.
Випробування проводилися на спеціалізованому випробувальному стенді для відцентрових насосів типу Х(АХ) 1.6010-78, що проходить щорічну атестацію в Сумському державному центрі стандартизації, метрології і сертифікації. Порівняння результатів випробувань і розрахунків показує, що розроблена методика дозволяє проектувати насоси з достатнім ступенем точності, відхилення розрахункових і експериментальних значень по напору і К.К.Д. становили відповідно 2,2 і 3,2%.
ВИСНОВКИ
За результатами виконаної роботи можна зробити наступні висновки:
1.
У результаті аналізу факторів, що визначають характер течії в проточній частині з напіввідкритими і відкритими робочими колесами, уточнена фізична модель з урахуванням особливостей робочого процесу, при цьому умовно виділені додаткові гідравлічні втрати вихрового обміну, обумовлені наявністю торцового зазору в проточній частині на відміну від традиційних закритих робочих коліс.
2.
З урахуванням зміни структури балансу енергії й особливостей робочого процесу в порівнянні з традиційними закритими робочими колесами, розроблена математична модель, що описує розподіл енергії в насосах з напіввідкритими і відкритими робочими колесами на оптимальному режимі. Визначені складові втрат потужності і повного К.К.Д. Аналіз цих розрахунків показав, що основні втрати в досліджуваних насосах – гідравлічні, а серед них – втрати вихрового обміну, що мають складну залежність від параметрів проточної частини. Отримано емпіричну залежність для гідравлічного К.К.Д. від найбільш значимого параметра кута установки лопаті на виході з робочого колеса при оптимальному значенні відношення початкового діаметру спірального відводу і зовнішнього діаметру робочого колеса, і відносному торцовому зазорі між кінцями лопатей і стінкою корпуса, обраному в межах, обумовлених технологічністю, що може бути використана на початковому етапі розрахунку проточних частин з напіввідкритими і відкритими робочими колесами.
3.
Обрані і уточнені види математичних моделей гідравлічних втрат у робочому колесі, без урахування втрат вихрового обміну, і в спіральному відводі, по них виконані відповідні розрахунки. Аналіз їхніх результатів дозволив установити найбільш значимі геометричні параметри проточної частини, що впливають на рівень гідравлічних втрат. Виконано оптимізацію гідравлічних втрат у спіральному відводі, отримано оптимальне відношення швидкостей у розрахунковому перетині спірального відводу до проекції абсолютної швидкості на напрямок колової складової абсолютної швидкості, при якому сумарний коефіцієнт втрат у спіральній камері мінімальний. Отримано емпіричну залежність К.К.Д. спірального відводу від кута установки лопаті на виході з робочого колеса при оптимальному відношенні швидкості у розрахунковому перетині спірального відводу до проекції абсолютної швидкості на напрямок колової складової абсолютної швидкості.
4.
Математичні моделі втрат вихрового обміну розроблені на основі статистичного узагальнення результатів розрахунку по математичній моделі розподілу енергії. Шляхом кореляційного аналізу і ступінчатого відсіву статистично незначущих і сильно корельованих між собою факторів встановлені найбільш значимі параметри: кут установки лопаті на виході з робочого колеса, відносний торцовий зазор між колесом і стінкою корпуса, відношення відносних швидкостей на вході в міжлопатевий канал і на виході з нього, що характеризують собою дифузорність каналу робочого колеса в плані.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ПРОТОЧНИХ ЧАСТИН ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ З НАПІВВІДКРИТИМИ І ВІДКРИТИМИ РОБОЧИМИ КОЛЕСАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок