Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛІГІЙНЕ ВИХОВАННЯ В ІСТОРІЇ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (60-ТІ РОКИ ХІХ СТ. – 30-ТІ РОКИ ХХ СТ.)

РЕЛІГІЙНЕ ВИХОВАННЯ В ІСТОРІЇ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (60-ТІ РОКИ ХІХ СТ. – 30-ТІ РОКИ ХХ СТ.)

Назва:
РЕЛІГІЙНЕ ВИХОВАННЯ В ІСТОРІЇ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (60-ТІ РОКИ ХІХ СТ. – 30-ТІ РОКИ ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,36 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
КОТЛОМАНІТОВА ГАЛИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 37.035(09)(477):271.2“18/19”
РЕЛІГІЙНЕ ВИХОВАННЯ В ІСТОРІЇ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (60-ТІ РОКИ ХІХ СТ. – 30-ТІ РОКИ ХХ СТ.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано–Франківськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
ІГНАТЕНКО Наталія Вікторівна,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди,
декан педагогічного факультету
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ВИХРУЩ Анатолій Володимирович,
Тернопільська обласна державна адміністрація,
заступник голови з гуманітарних питань;
кандидат педагогічних наук
ГЕНИК Любов Ярославівна,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
доцент кафедри релігієзнавства і теології
Захист відбудеться “21” листопада 2007 р. о 10.00. год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, конференц-зала Будинку вчених.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
Автореферат розіслано “20” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Р. Кирста


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Для України, що перебуває в умовах духовного відродження, найважливішими завданнями є гармонійний розвиток духовної високоморальної особистості на основі загальнолюдських цінностей. Сьогодні школа шукає шляхи використання виховного потенціалу минулого, вирішує завдання збереження й примноження здобутків українського народу, етичних вартостей християнства. Виховання підростаючого покоління в світоглядному аспекті в сучасній Україні визначається законодавчою базою: Конституцією України (1996), законами України “Про свободу совісті та релігійні організації” (1991), “Про освіту” (1996), “Про загальну середню освіту” (1999), “Про вищу освіту” (2002), що ґарантує свободу совісті громадян, відокремлення Церкви від держави, а школи від Церкви. Державна політика в галузі освіти ґрунтується на принципах гуманізму, демократизму, полікультурності, світоглядного плюралізму й толерантності. Сучасні стосунки між освітою і релігією, школою і Церквою означуються дискусійними питаннями щодо релігійного виховання дітей і молоді. Їх розвязання обумовлює потребу ґрунтовного історико-педагогічного дослідження задля теоретичного осмислення з подальшим практичним застосуванням його здобутків у вихованні сучасних учнів.
Ретроспективну оцінку проблеми релігійного виховання уможливлює аналіз праць педагогів минулого. У ХІХ – на початку ХХ ст. її порушували О.Духнович, В. Зеньковський, Н. Маккавейський, О. Маляревський, С. Миропольський, М. Пирогов, С. Рачинський, В. Сокольський, К. Ушинський, П. Юркевич, акцентуючи увагу на необхідності виховання в особистості кращих морально-вольових якостей і загальнохристиянських чеснот. Питання змісту освіти, ролі Церкви в розвитку шкільної справи, діяльності духовенства в освітній галузі розкриті у наукових доробках священиків і церковних діячів (М. Алабовський, І.Бартошевський, Х. Белков, Г. Булашев, Д. Висковатов, І. Восторгов, В. Певницький, П. Смирнов). Дослідники Г. Генкель, Т. Голик, С. Знаменський, А. Красєв, І. Посадський, С. Рождественський, В. Чарнолуський, М. Чехов з’ясовували питання стану шкільництва, суспільної думки в галузі освіти, настроїв учнівської молоді та її батьків стосовно світоглядних засад навчально-виховного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РЕЛІГІЙНЕ ВИХОВАННЯ В ІСТОРІЇ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (60-ТІ РОКИ ХІХ СТ. – 30-ТІ РОКИ ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок