Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно - ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ Діяльності недержавних пенсійних фондів

Організаційно - ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ Діяльності недержавних пенсійних фондів

Назва:
Організаційно - ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ Діяльності недержавних пенсійних фондів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАУКОВО-ДОСЛIДНИЙ ЕКОНОМIЧНИЙ IНСТИТУТ
МIНIСТЕРСТВА ЕКОНОМIКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Лазебна Марина Володимирівна
УДК: 331.52
Організаційно - ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ Діяльності недержавних пенсійних фондів
Спеціальність: 08.02.03. – “Організація управління, планування і регулювання економікою”
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Бондар Інтерна Касянівна,
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань європейської
інтеграції України, завідувач відділом
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор
Новіков Валерій Миколайович,
Інституту демографії і соціальних
досліджень НАН України, завідувач відділом –
кандидат економічних наук,
Савенко Олександр Леонідович, начальник відділу
з економічних питань пенсійної реформи
Міністерства економіки та з питань європейської
інтеграції України
Провідна організація – Інститут економічного прогнозування НАН України
Захист відбудеться 8 квітня 2004 року о 13 годині 30 хв. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (01601, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці НДЕI Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (01601, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28, перший поверх).
Автореферат розісланий “5” березня 2004 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук | .
 
О. Ю. Рудченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процес старіння населення та зростання частки осіб пенсійного віку посилює соціальне та фінансове навантаження на працююче населення країни і стає причиною підвищеної уваги сучасного суспільства до розвитку системи недержавних пенсійних фондів (далі – НПФ).
Побудова ефективно функціонуючих НПФ в Україні означає створення нового механізму пенсійного забезпечення. Значущість таких фондів визначається їх спроможністю бути суттєвим джерелом підтримки соціальних стандартів та одночасно акумулятором внутрішніх інвестиційних ресурсів для прискореного розвитку національної економіки.
Останнім часом прийнято ряд законодавчих актів і нормативних документів щодо діяльності НПФ. Однак процес їх створення та подальшого розвитку в Україні дещо уповільнюється з причин недостатнього досвіду та системних наукових досліджень, розробки і запровадження ефективних регулюючих і стимулюючих заходів, які на цьому етапі становлення НПФ є не тільки особливо актуальними, але й складними. Актуальність розроблення обґрунтованої політики держави щодо формування механізмів добровільного пенсійного страхування, посилення державного контролю і регулювання таких фондів обумовлена також негативними результатами діяльності трастів та НПФ у 90-х роках минулого століття, що на сьогодні є одним з суттєвих факторів недовіри населення до будь-яких фінансових інститутів.
Одночасно не в повній мірі сформувалося сприятливе економічне середовище для розвитку НПФ в Україні. Основні проблеми їх становлення пов’язані з недостатнім ступенем макроекономічної стабільності держави, низьким рівнем ефективності підприємств, капіталізації фінансового ринку та доходів населення. Таким чином, НПФ на початку їх розвитку перебувають у досить складних умовах і внаслідок цього можуть не набути (за мірками розвинутих країн) здатності суттєвого впливу на економічну систему.
Наукові дослідження передумов заснування нової системи НПФ, перспектив активізації діяльності та можливостей їх державного регулювання набувають особливої актуальності також у зв’язку з визначеною Урядом стратегією щодо формування значного середнього класу в країні, оскільки динаміка внесків населення до цих фондів значною мірою залежить від зміцнення саме цього соціального прошарку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Організаційно - ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ Діяльності недержавних пенсійних фондів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок