Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УСКЛАДНЕНИЙ ПЕРЕБІГ ТРАВМАТИЧНОЇ ХВОРОБИ ПРИ ЗАКРИТИХ ТОРАКОАБДОМІНАЛЬНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ

УСКЛАДНЕНИЙ ПЕРЕБІГ ТРАВМАТИЧНОЇ ХВОРОБИ ПРИ ЗАКРИТИХ ТОРАКОАБДОМІНАЛЬНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ

Назва:
УСКЛАДНЕНИЙ ПЕРЕБІГ ТРАВМАТИЧНОЇ ХВОРОБИ ПРИ ЗАКРИТИХ ТОРАКОАБДОМІНАЛЬНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,37 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЛУГОКАНСЬКИЙ ДМИТРО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 616.3 – 089:616.23 - 089
УСКЛАДНЕНИЙ ПЕРЕБІГ ТРАВМАТИЧНОЇ ХВОРОБИ ПРИ ЗАКРИТИХ ТОРАКОАБДОМІНАЛЬНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ
14. 01. 03 – хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Грінцов Олександр Григорович, завідувач кафедрою факультетської хірургії Донецького державного медичного університету МОЗ України
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Бойко Валерій Володимирович, директор Харківського науково - дослідного інституту загальної та невідкладної хірургії МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної хірургії Харківського державного медичного університету.
Доктор медичних наук, професор Флорікян Аршавір Карапетович, професор кафедри торако-абдомінальної хірургії Харківської медичної академії післядипломної освіти.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра госпітальної хірургії.
Захист дисертації відбудеться “26” жовтня 2000 р. о 13.30 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України. (61022, м. Харків, проспект Леніна 4; т. 43 – 07 – 26).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна 4).
 
Автореферат розісланий “23” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент О.П. Танько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання транспортного, побутового та виробничого травматизму веде до того, що у нинішній час механічна травма в економічно розвитих регіонах є головною причиною смертності та інвалідності чоловіків у віці до 45 років, тобто в період найбільш активної трудової діяльності (Мазуренко О.В. та співавт.,1998; Trun Key D.D.,1993).
У загальній структурі травм мирного часу частка сукупних та комбінованих пошкоджень коливається від 5 до 35 % (Гембицькій Є.В. та співавт., 1997; Bischof R.O. et al., 1996). Характерні особливості перебігу травматичної хвороби при політравмі перетворилися в специфічну проблему хірургії та травматології (Гудумак В.С. та співавт., 1993; Можаєв Г.А. та співавт., 1995). Практично з`явилася нова область клінічної медицини – хірургія важких сукупних пошкоджень (Вагнер Є.О. та співавт., 1998). В останній час визначається подальше збільшення частоти та тяжкості, як ізольованої, так і сукупної травми грудної клітки, і поряд із цим – збільшення летальних випадків при цій патології (Флорікян А.К., 1998).
Заслуговує уваги той факт, що найбільша кількість постраждалих (до 75,4 %) при сукупній травмі грудей, вмирає не безпосередньо після її одержання, а протягом 3 – 5 доби, або пізніше. В цьому разі, смерть постраждалих настає від різних ускладнень післяшокового періоду (Гуревич К.Я., 1989).
В останні роки є певний прогрес у розвитку питань клініко-патофізіологічної оцінки синдрому взаємообтяження у пацієнтів із закритою сукупною травмою грудей та живота (ЗСТГЖ) в періоді ранньої адаптації (Бурлука В.В., 1996). Але проблема патофізіологічних зрушень при сукупній травмі недостатньо освітлена в літературі і далека від свого повного розв`язання. Значна частина досліджень останнього часу ґрунтується на експериментальній базі, без проведення поглибленого аналізу клінічних спостережень. (Флорікян А.К., 1998).
Таким чином, патогенез розвитку ускладнень при ЗСТГЖ вивчений недостатньо. Необхідні подальші дослідження особливостей функціонування систем організму в післяшоковому періоді травматичної хвороби та добір вірогідних прогностичних індексів. Це дозволить створити алгоритм лікувально-діагностичних заходів, спрямований на попередження розвитку післяшокових ускладнень закритої сукупної травми грудей та живота.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УСКЛАДНЕНИЙ ПЕРЕБІГ ТРАВМАТИЧНОЇ ХВОРОБИ ПРИ ЗАКРИТИХ ТОРАКОАБДОМІНАЛЬНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок