Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯМ ТА РІВНЕМ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЛИВАРНИХ СПЛАВІВ СИСТЕМИ Al-Mg-Zn

КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯМ ТА РІВНЕМ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЛИВАРНИХ СПЛАВІВ СИСТЕМИ Al-Mg-Zn

Назва:
КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯМ ТА РІВНЕМ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЛИВАРНИХ СПЛАВІВ СИСТЕМИ Al-Mg-Zn
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
на правах рукопису
КУЛІНІЧ АНДРІЙ АЛЬБЕРТОВИЧ
УДК 661.74:669.14.046.554
КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯМ ТА РІВНЕМ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЛИВАРНИХ СПЛАВІВ СИСТЕМИ Al-Mg-Zn
Спеціальність 05.16.01 – металознавство
та термічна обробка
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі металознавства та термічної обробки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Науковий керівник: доктор технічних наук., професор
Бялік Олег Михайлович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
зав. кафедрою металознавства та термічної обробки
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук., професор, член -кореспондент НАН України
Борисов Георгій Павлович, Фізико-технологічний інститут металів та
сплавів НАН України, зав. відділом нових методів лиття з використанням тиску
доктор фізико-математичних наук Майборода Володимир Петрович,
Інститут проблем матеріалознавства НАН України, зав. відділом будови
металевих розплавів та процесів кристалізації
Провідна установа: Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України
Захіст відбудеться “ 9грудня 2002 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.002.12 при Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 252056, м. Київ, пр. Перемоги 37, ІФФ, корп. №9 ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою:252056, м.Київ, пр Перемоги 37.
Автореферат розіслано “ 6 листопада 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічний наук, доцент Сиропоршнєв Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З розвитком нових областей техніки знайшли застосування ливарні алюмінієві сплави системи Al-Mg-Zn. Сплави даної системи володіють високою питомою міцністю, корозійною стійкістю, тепло та електропровідністю, а в порівнянні з сплавами системи Al-Mg, мають підвищенний рівень механічних властивостей. Крім того сплави даної системи, такі як ВАЛ11, в концентраційному інтервалі з сумарним вмістом магнію та цинку до 8% при співвідношенні Mg:Zn > 2, мають добру корозійну стійкість та технологічні властивості. Тому сплави системи Al-Mg-Zn використовують для виготовлення навантаженних деталей, що використовуються при підвищених температурах. Але широке використання даних сплавів в промисловості стримується нестабільністю їх механічних властивостей.
Рівень та стабільність механічних властивостей ливарних сплавів системи Al-Mg-Zn суттєво залежить від хімічного складу (сумарного вмісту магнію та цинку, вибору мікролегуючих добавок), технологічних режимів плавки, параметрів кристалізації та режимів термічної обробки. Для більш широкого застосування даних сплавів в промисловості необхідно дослідити вплив цих параметрів на фазовий склад, структуру та рівень механічних властивостей досліджуємих сплавів.
При вирішенні актуального завдання прогнозування та керування структурою сплавів в процесі їх виготовлення з метою підвищення рівня їх механічних властивостей виявилось перспективним поєднання переваг традиційних підходів математичного моделювання і засобів, розроблених у системному аналізі і синергетиці, що вперше реалізовано в рамках імітаційної моделі кристалізації алюмінію та бінарних сплавів на його основі розробленої в НДЛ “Керування якістю рідких металів та сплавів” кафедри металознавства та термічної обробки інженерно-фізичного факультету НТУУ “КПІ” під керівництвом к.т.н. О.М. Донія. Дана імітаційна модель, що базується на експериментальних даних термічного аналізу технологічних проб металу та даних металографічного аналізу, дозволяє дослідити вплив параметрів кристалізації, швидкості охолодження та зовнішніх впливів на формування структури сплавів і, відповідно, прогнозувати рівень їх механічних властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОУТВОРЕННЯМ ТА РІВНЕМ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЛИВАРНИХ СПЛАВІВ СИСТЕМИ Al-Mg-Zn

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок