Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕМІСНИЧЕ ТА ФАБРИЧНО-ЗАВОДСЬКЕ ВИРОБНИЦТВА В МІСТАХ І МІСТЕЧКАХ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ ст.: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ.

РЕМІСНИЧЕ ТА ФАБРИЧНО-ЗАВОДСЬКЕ ВИРОБНИЦТВА В МІСТАХ І МІСТЕЧКАХ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ ст.: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ.

Назва:
РЕМІСНИЧЕ ТА ФАБРИЧНО-ЗАВОДСЬКЕ ВИРОБНИЦТВА В МІСТАХ І МІСТЕЧКАХ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ ст.: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,69 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Задорожнюк Андрій Борисович
УДК 94(477.43)“17-19”:334.71](043.3)
РЕМІСНИЧЕ ТА ФАБРИЧНО-ЗАВОДСЬКЕ ВИРОБНИЦТВА
В МІСТАХ І МІСТЕЧКАХ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ
КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ ст.: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ.
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Кам’янець Подільського державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Петров Микола Борисович
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Довжук Ігор Володимирович,
Східноукраїнський національний університет імені В.Даля,
завідувач кафедри архівознавства;
кандидат історичних наук, доцент
Соловйова Тетяна Миколаївна,
Переяслав-Хмельницький педагогічний університет
Імені Григорія Сковороди, доцент кафедри загальної історії, методології та методики навчання.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет.
Захист відбудеться “29___”червня________2007 р. о _15.00___ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розіслано “_27__”травня___________2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор О.І. Гуржій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Глибокі суспільно-політичні та соціально-економічні зміни, які відбулися в житті українського народу впродовж останніх півтора десятиліть, призвели до посилення в суспільстві інтересу до економічної історії. Для пізнання законів історичного прогресу, конкретних форм їх прояву у різних регіонах України, важливе значення має дослідження промислового розвитку міських поселень.
Проблема розвитку економіки подільських міст кінця XVIII – початку XX ст. є актуальною тому, що саме в той період формувалися підвалини нових виробничих відносин у промисловості. Це був перехідний етап – зміни старої економічної системи і зародження нової на засадах законодавчих норм Російської імперії. Цей синтез старого і нового обумовив самобутність та особливість економічного розвитку подільських міст, де з кінця XVIII і до початку ХХ ст., виробничу сферу міської промисловості регулювали закони Російської імперії та колишні магдебурзькі законоположення.
Необхідність вивчення теми полягає ще й у тому, що при розгляді економічних процесів в Україні досліджуваного періоду склалися стереотипи понять щодо формування, а з другої половини ХІХ ст. і цілковитого витіснення фабрично-заводською промисловістю нижчих форм її організації. На нашу думку, згадані стереотипи вимагають перегляду, а окремі аспекти – ґрунтовного вивчення, оскільки без їхнього знання неможливо створити цілісну картину розвитку українського суспільства та особливостей формування його соціально-економічної структури у пізніші часи. Сьогодні необхідно звільнитися від заідеологізованих концепцій радянської історіографії, показати об’єктивну картину історичних подій і явищ, котрі пов’язані з еволюцією капіталістичного виробництва в містах і містечках.
Локальні дослідження дають можливість простежити: по-перше, загальне і особливе (яке реально проявляться лише окремо) для всієї України; по-друге, сукупна картина промислового розвитку українських міст, яка відзначається значним регіональним різноманіттям, може бути отримана на основі реконструкції всіх її основних фрагментів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження виконане на кафедрі історії України Кам’янець-Подільського державного університету відповідно із науково-дослідною, плановою темою “Ремісниче та фабрично-заводське виробництва в містах і містечках Подільської губернії кінця XVIII – початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РЕМІСНИЧЕ ТА ФАБРИЧНО-ЗАВОДСЬКЕ ВИРОБНИЦТВА В МІСТАХ І МІСТЕЧКАХ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ ст.: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок