Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РЕНТАБЕЛЬНОСТІ В ТОРГОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РЕНТАБЕЛЬНОСТІ В ТОРГОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

Назва:
МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РЕНТАБЕЛЬНОСТІ В ТОРГОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,07 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАІНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ
КОСТРУБА Андрій Володимирович
УДК 658.011.44:(043.3)
МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РЕНТАБЕЛЬНОСТІ В
ТОРГОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
Спеціальність 08.06.02 - Підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Донецьк - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті економіки і торгівлі Міністерства освіти України.
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент Садеков Алімжан Абдулович, Донецький державний університет економіки і торгівлі, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор Губерна Галина Костянтинівна, Донецька державна академія управління, професор кафедри загального та адміністративного менеджменту,
кандидат економічних наук, доцент Власова Наталія Олексіївна, Харківська державна академія технології та організації харчування, завідувач кафедри економіки підприємств харчування і торгівлі.
Провідна установа - Полтавський кооперативний інститут Укоопспілки, м. Полтава, факультет економiки та менеджменту.
Захист відбудеться 28 квітня 1999 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.055.01 у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі за адресою: 340050, м. Донецьк, вул. Щорса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі за адресою: 340017, м. Донецьк, б. Шевченка, 30.
Автореферат розісланий 27 березня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Виноградова О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Діяльність торгових підприємств в Україні пов’язана з масштабними процесами соціально-економічних перетворень. Торгові підприємства функціонують в умовах реструктуризації старого господарського механізму. Відбувається формування нових економічних відносин, яке супроводжується невизначеністю та ризиком. Це впливає на ефективність господарського процесу та обумовлює потребу в удосконаленні технології та методів управління підприємством.
В управлінні торговим підприємством на перший план висуваються питання формування і використання прибутку та ефективності функціонування власних коштів. Вишукуючи найбільш вигідні сфери застосування власного капиталу, підприємці здійснюють його інвестування в галузі, які є найбільш привабливими з точки зору одержання прибутку. Розмір та рівень прибутку обумовлює можливості підприємства по досягненню стратегічних цілей і вирішенню тактичних завдань, виступає головним чинником фінансової стійкості, платоспроможності та конкурентоспроможності. На фінансовому ринку прибуток формує попит споживачів на акції підприємств. Прибуткова діяльність підприємств має вплив на соціальний та економічний розвиток держави через діючу систему податків. У цих умовах зростає значення управління прибутком і рентабельністю.
Невизначеність зовнішнього середовища примушує торгові підприємства більше зосереджуватись на засобах оперативного регулювання своєї діяльності. Виникає необхідність оперативного коригування поточного стану підприємства з метою досягнення певного рівня рентабельності, що потребує більшої теоретичної обгрунтованості.
Торговим підприємствам різноманітних форм власності доводиться самостійно шукати шляхи найбільш ефективного використання власних коштів, підвищення прибутку від господарської діяльності, поступово набувати досвіду роботи в умовах ринкових відносин. Необхідно допомогти їм краще орієнтуватись в умовах ризику і невизначеності, приймати обгрунтовані економічними розрахунками управлінські рішення, мати теоретичну і методологічну базу для коректування показників, що характеризують ефективність господарського процесу. Це обумовлює потребу у систематизації знань з мікроекономіки, фінансового менеджменту, економіки підприємства, теорії економічного ризику, ціноутворення для раціональної організації регулювання рентабельності власних коштів. У вітчизняній економічній літературі ці проблеми висвітлено недостатньо, а зарубіжний досвід потребує адаптації до сучасної практики господарювання торгових підприємств України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РЕНТАБЕЛЬНОСТІ В ТОРГОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок