Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУБОДИНИЧНИЙ СКЛАД НІКОТИНОВИХ ХОЛІНОРЕЦЕПТОРІВ НЕЙРОНІВ НИЖНЬОГО БРИЖОВОГО ГАНГЛІЯ МОРСЬКОЇ СВИНКИ

СУБОДИНИЧНИЙ СКЛАД НІКОТИНОВИХ ХОЛІНОРЕЦЕПТОРІВ НЕЙРОНІВ НИЖНЬОГО БРИЖОВОГО ГАНГЛІЯ МОРСЬКОЇ СВИНКИ

Назва:
СУБОДИНИЧНИЙ СКЛАД НІКОТИНОВИХ ХОЛІНОРЕЦЕПТОРІВ НЕЙРОНІВ НИЖНЬОГО БРИЖОВОГО ГАНГЛІЯ МОРСЬКОЇ СВИНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,18 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ім. О. О. БОГОМОЛЬЦЯ
КОВАЛЬ ОЛЬГА МИХАЙЛІВНА
УДК 612.89:612.822
СУБОДИНИЧНИЙ СКЛАД НІКОТИНОВИХ ХОЛІНОРЕЦЕПТОРІВ НЕЙРОНІВ НИЖНЬОГО БРИЖОВОГО ГАНГЛІЯ МОРСЬКОЇ СВИНКИ
03.00.13 – фізіологія людини та тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі фізіології вегетативної нервової системи
Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України
Науковий керівник: академік НАН України, доктор біологічних наук,
Скок Володимир Іванович,
завідувач відділу фізіології вегетативної нервової системи
Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Шуба Ярослав Михайлович
провідний науковий співробітник відділу загальної фізіології Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України
доктор біологічних наук
Янчук Петро Іванович
старший науковий співробітник відділу фармако-фізіології НДІ фізіології ім. академіка Петра Богача біологічного факультету національного університету імені
Тараса Шевченка, м. Київ
Провідна установа: Інститут геронтології АМН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 13_” __січня_____ 2004 р. о ___14__ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д-26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізіології
ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий “_11_” __грудня_____ 2003 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук З. О. Сорокіна-Маріна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що практично всі внутрішні органи ссавців інервовані симпатичним відділом периферичної нервової системи (ПНС). Нижній брижовий ганглій (НБГ), поряд із іншими симпатичними гангліями, є важливою і досить самостійною ланкою по відношенню до центральної нервової системи (ЦНС). Роботи по вивченню провідних шляхів НБГ кота (Ноздрачев и соавт., 1970; Скок В., 1970; Булыгин, Калюнов, 1971) та досліди з використанням методики відведення внутрішньоклітинної активності окремих нейронів даного ганглія у морської свинки (Булыгин, и соавт., 1971; Crowcroft et al., 1971) показали, НБГ є не просто місцем перемикання нервових імпульсів з прегангліонарних волокон на постгангліонарні, як це було встановлено Ленглі (Langley, 1894), а являє собою складний інтегративний центр, залучений у регуляцію діяльності внутрішніх органів на основі реалізації власних периферичних рефлексів (King et al., 1984; Gola et al., 1993; Miolan et al., 1996).
Досліди із застосуванням холінолітиків (Browning et al., 1999; Пасічніченко, 2000) показали, що швидка синаптична передача у НБГ, як і в інших вегетативних гангліях, є нікотиновою холінергічною і, відповідно, здійснюється за рахунок виділення ацетилхоліну з пресинаптичних нервових терміналей та активації нікотинових холінорецепторів (НХР), що містяться на мембрані основних (релейних) нейронів НБГ. Ці рецептори являють собою молекули пентамерних білків, які вміщують різні набори - та -субодиниць (Lindstrom, 1996). На сьогодні ідентифіковано дев’ять типів -(2-10) та три типи -(2-4) субодиниць нейронних НХР (Sargent, 1993; Changeux and Edelstein, 2001). Холінорецептори різного субодиничнго складу мають специфічні кінетичні та фармакологічні властивості. Це, вірогідно, визначає їх дещо відмінні функції в клітинах центральної та периферичної нервових систем (Wang et al., 2002).
На нейронах вегетативних вузлів та сплетень виявлені холінорецептори, які мають у своєму складі 3-, 4-, 5- та 7-субодиниці, але субодиничні композиції НХР відрізняються не тільки у різних вегетативних гангліях, а навіть у різних нейронів того самого ганглія (Skok V., 2002).
Актуальним на сьогодні є припущення про те, що холінорецептори з різним субодиничним складом забезпечують синаптичну передачу у нервових шляхах, які відрізняються за модальністю (вазомоторні, секреторні та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СУБОДИНИЧНИЙ СКЛАД НІКОТИНОВИХ ХОЛІНОРЕЦЕПТОРІВ НЕЙРОНІВ НИЖНЬОГО БРИЖОВОГО ГАНГЛІЯ МОРСЬКОЇ СВИНКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок