Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ У СПІЛКУВАННІ ПІДЛІТКІВ ЗОНИ РАДІОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ (в умовах лікувально-оздоровчого закладу)

ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ У СПІЛКУВАННІ ПІДЛІТКІВ ЗОНИ РАДІОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ (в умовах лікувально-оздоровчого закладу)

Назва:
ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ У СПІЛКУВАННІ ПІДЛІТКІВ ЗОНИ РАДІОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ (в умовах лікувально-оздоровчого закладу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
Літяга Інна Володимирівна
УДК 378 (374.1)
ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ
У СПІЛКУВАННІ ПІДЛІТКІВ
ЗОНИ РАДІОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ
(в умовах лікувально-оздоровчого закладу)
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному педагогічному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дубасенюк Олександра Антонівна, Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка, проректор з наукової роботи;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Оржеховська Валентина Михайлівна,
Науково-методичний центр
превентивного виховання АПН України, директор;
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Мусатов Сергій Олександрович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, лабораторія теорії і методики психології, провідний науковий співробітник;
Провідна установа: Волинський державний університет
імені Лесі Українки, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Луцьк.
Захист дисертації відбудеться 09.04.2002р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул.М.Берлинського,9; 8-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м.Київ, вул.М.Берлинського,9).
Автореферат розісланий 07.03.2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пустовіт Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність та доцільність дослідження. Труднощі та суперечності переходу України до ринкових відносин посилюються наслідками аварії на Чорнобильській атомній електростанції, що суттєво позначилося на проблемах школи, особливо на розвиткові дітей - як найбільш вразливої частини суспільства. У дітей частіше виникають стреси, фрустрації, конфлікти, кризи, що викликають соматичні захворювання, порушення функцій серцево-судинної, імунної, ендокринної та інших життєво важливих систем організму. Отже, труднощі підліткового віку значно обтяжуються проблемами зі здоровўям і викликають певні ускладнення і суперечності у формуванні особистості дитини і, зокрема його сфери спілкування.
В умовах проживання дітей у зоні жорсткого радіологічного контролю за результатами проведеного дослідження виявлено відхилення у сфері спілкування підлітків, які характеризуються проявом негативних якостей, таких як агресивність, імпульсивність, подразливість, грубість, нетактовність, відчуженість тощо.
Вказані недоліки потребують науково обґрунтованої педагогічної корекційної роботи. Для формування належного підґрунтя успішного навчання, виховання й розвитку підлітків доречною є своєчасно організована педагогічна корекція порушень у сфері спілкування.
Проблема педагогічної корекції є багатогранною. Її значущість у вихованні знайшла своє відображення як у класичній педагогічній спадщині (П.П.Блонський, Ф.Ф.Брюховецький, Л.С.Виготський, В.П.Кащенко, Г.М.Кубраков, А.С.Макаренко, М.Монтессорі, Й.Г.Песталоцці, І.О.Соколянський, В.М.Сорока-Росинський, В.О.Сухомлинський), так і в сучасній науковій думці (В.П.Биков, В.В.Вершиніна, А.В.Гребенкіна, Т.П.Калиновська, В.В.Нечипоренко, С.М.Новицький, М.І.Тютюнник, В.Г.Чужикова). Обґрунтуванню спілкування як взаємодії людей та як виду діяльності присвячені праці філософів (М.С.Каган, М.С.Квєтний, В.С.Коробейніков, Р.Х.Шакуров) та психологів (Н.В.Кузьміна, О.М.Леонтьєв, О.О.Леонтьєв, М.І.Лісіна, В.М.Панферов, В.М.Соковнін, О.І.Щербаков). Зміст спілкування з педагогічної точки зору досліджений С.М.Бажуковим, Л.М.Ликовою, Є.Р.Лихацькою, А.А.Пермяковим, В.Д.Семеновим, а роль конфліктів у процесі спілкування - В.М.Бехтерєвим, П.П.Блонським, А.Р.Лурія, А.С.Макаренком, В.М.Мясіщевим, С.Т.Шацьким. Медичні аспекти впливу малих доз радіації на організм дитини розкриті Т.К.Набухотним, В.М.Пономаренком, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ У СПІЛКУВАННІ ПІДЛІТКІВ ЗОНИ РАДІОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ (в умовах лікувально-оздоровчого закладу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок