Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> фотоіндуковані процеси розсіювання світла та мікродоменоутворення В сегнетоелектриках

фотоіндуковані процеси розсіювання світла та мікродоменоутворення В сегнетоелектриках

Назва:
фотоіндуковані процеси розсіювання світла та мікродоменоутворення В сегнетоелектриках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КBЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИХ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Морозовська Ганна Миколаївна
УДК 535.36: 535.21, 539.2
фотоіндуковані процеси розсіювання світла та мікродоменоутворення В сегнетоелектриках
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003 Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, радіофизичний факультет
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Обуховський В’ячеслав Володимирович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, радіофізичний факультет, профессор кафедри математики та теоретичної радіофізики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Слободянюк Олександр Валентинович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний факультет, професор кафедри експериментальної фізики
доктор фізико-математичних наук, професор
Анохов Сергій Павлович,
Міжнародний центр "Інститут прикладної оптики" НАН України, директор Міжнародного центру "Інститут прикладної оптики" НАН України
Провідна установа: Інститут фізики НАН України, відділ нелінійної оптики, місто Київ
Захист відбудеться "_23_" _лютого_ 2004 р. о _1430_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.23 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м.Київ, проспект Глушкова 6, корпус 1, фізичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська 58.
Автореферат розіслано "_9_" _січня_ 2004 р.
Вчений секретар
Cпеціализованої вченої радид.
фіз.-мат. наук, професор Охріменко Б.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність. Сегнетоелектричні фоторефрактивні (ФР) середовища є одним з основних матеріалів в динамічній голографії та оптичній обробці інформації. Однак не завжди є можливим передбачити, що саме буде відбуватись з матеріалом при лазерному опроміненні.
В багатьох випадках навіть при стаціонарному опроміненні цих матеріалів лазерним променем у розсіянному світлі можуть спостерігатися різноманітні динамічні нелінійно-оптичні ефекти. Яскравими експериментальними проявами динамічних процесів є автохвильове фотоіндуковане розсіювання світла (ФІРС), або генерація оптичних автохвиль, зареєстрована в кристалах LiNbO3, легованих залізом /1/-/2/, та нестаціонарні максимуми - динамічне гало-розсіювання (аксіально-симетричне динамічне ФІРС), що існує в кристалах LiTaO3, легованих хромом /3/. Їх характерні риси – висока дифракційна ефективність, конічна просторова структура та імпульсна часова поведінка, - призводять до того, що на екрані, перпендикулярному до напрямку розповсюдження хвилі лазерного накачування, виникає досить яскраве кільце розсіювання ("гало"), яке трохи розширюється та зникає. У випадку генерації автохвиль процес повторюється періодично. Вичерпний теоретичний опис ефектів /1/-/3/ до останнього часу був відсутнім, хоча він, безперечно, являє науковий інтерес для розвитку динамичної голографії.
Іноді при лазерному опроміненні виникають хаотичні спалахи випромінювання та оптичні вихори, генерація гексагонів, зарождення мікродоменів (МД) під дією світла або інші фотоіндуковані процеси. Фотоіндуковане мікродоменоутворення (ФІМД) є типовим проявом нерівноважного фазового переходу, індукованого світлом. Наприклад, поява цілого масиву голкоподібних МД поблизу границі освітленої області зразка та розсіювання світла на них існує в кристалах LiNbO3 з домішкою заліза /4/-/5/. Дослідження ФІМД у різноманітних сегнетоелектричних матеріалах являє практичний інтерес у зв’язку з перспективою використання цього явища для оптичного запису інформації. Однак проблеми оптимальних умов генерації, стабільності, фізичних властивостей МД та ФІРС на МД потребують подальших теоретичних та експериментальних досліджень.
Таким чином, науковий та практичний інтерес до вивчення динамічного ФІРС та ФІМД визначає актуальність теми “Фотоіндуковані процеси розсіювання світла та мікродоменоутворення в сегнетоелектриках”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: фотоіндуковані процеси розсіювання світла та мікродоменоутворення В сегнетоелектриках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок