Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Парламентська діяльність політичних партій України і Росії у пострадянський період

Парламентська діяльність політичних партій України і Росії у пострадянський період

Назва:
Парламентська діяльність політичних партій України і Росії у пострадянський період
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський державний університет імені Івана Франка
На правах рукопису
УДК 329.1/.6](477)+(470)
СКОЧИЛЯС Любомир Степанович
Парламентська діяльність
політичних партій України і Росії
у пострадянський період
23.00.02 – політичні інститути і процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Львівського державного університету імені Івана Франка Міністерства освіти України
Науковий керівник кандидат філософських наук
Романюк Анатолій Семенович,
Львівський державний університет
імені Івана Франка,
доцент кафедри політології
Офіційні опоненти доктор філософських наук, професор
Колодій Антоніна Федорівна,
Державний університет «Львівська політехніка»
кандидат історичних наук
Томенко Микола Володимирович,
Інститут політики (м.Київ)
Провідна установа Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
НАН України (м.Київ).
Захист відбудеться 2 червня 1999 року о 15.00 на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 35.051.02 при Львівському державному університеті імені Івана Франка за адресою:
290602, м.Львів, вул.Університетська, 1
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського Державного університету імені Івана Франка (вул.Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 30 квітня 1999 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук Денисенко В.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Важливим фактором у процесі функціонування демократичних політичних систем виступають політичні партії, оскільки вони є ефек-тивним інститутом самоорганізації для задіяння громадян до здійснення влади. Разом з тим політичні партії виступають фактором диференціації суспільних інтересів і, відповідно, форму-вання соціальних груп, які, усвідомивши ці інтереси, прагнуть зреалізувати їх через завоювання політичної влади або ж — якомога по-тужнішого впливу на структури цієї влади.
Колишні соціалістичні держави, у тому числі Україна та Росія, теж стали на шлях демократизації політичних систем і впровадження ринкових реформ. І природно, що важливу роль у цьому процесі відіграють політичні партії. Невизначені ще декілька років тому як політичні, так і соціально-економічні прин-ципи програмних документів багаточисленних політичних партій України та Росії вже мають на сьогодні більш-менш чітке окреслення, оформлюючись як різні системи ціннісних орієнтацій. Крім того, маємо вже перший досвід формування парламентів України та Росії за пропорційною схемою, що є важливим кроком у процесі формування правової бази участі партій у здійсненні влади. Все це дає підстави стверджувати про становлення залежності політичних рішень на рівні влади від соціально-економічних та політико-ідеологічних пріоритетів політичних партій, що беруть участь у здійсненні влади. Яскравим прикладом цього можна вважати, зокрема, фінансово-політичну кризу в Росії серпня-вересня 1998 року, яка продемонструвала, що уряд не може нехтувати політичними силами, представленими у парламенті, а мусить ефективно з ними співпрацювати. Розуміння цього підводить нас до можливості знаходити пояснення тим чи іншим діям структур влади і прогнозувати їх подальші кроки, вивчивши політичні орієн-тації партій і їх вагу в структурах влади, вивчення позицій депутатів, а відтак – напрацювання методик розв’язання цих питань. А коректність дослідницьких результатів можлива лише за умови узагальнення даних як мінімум у двох схожих ситуаціях. Саме тому нами для вивчення обрано політичні системи України та Росії. Адже саме російська політична система є найближчою за своїми параметрами до української.
Вплив на здійснення політичної влади партіями в Україні та Росії на сьогодні відбувається переважно у формі участі партій в діяльності законодавчих органів влади. Верховна Рада і Державна Дума вже чітко структуровані за фракціями, в основу поділу яких переважно покладено партійний принцип. До того ж (незважаючи на те, що кабінет міністрів формує президент, а не парла-мент, і політичні партії не володіють єфективним впливом на процес становлення структур виконавчої влади) через парламентську діяльність партії виробляють механізми впливу і на виконавчу владу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Парламентська діяльність політичних партій України і Росії у пострадянський період

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок