Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Напружено-деформований стан пошкоДжених куполів та склепіНь

Напружено-деформований стан пошкоДжених куполів та склепіНь

Назва:
Напружено-деформований стан пошкоДжених куполів та склепіНь
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Одеська державна акАдемія
будівництва та архІтектури
Яременко Олена Олександрівна
УДК 624.012. 45.04.539.376
Напружено-деформований стан
пошкоДжених куполів та склепіНь
05.23.01 - Будівельні конструкції, будівлі та споруди
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі залізобетонних та кам’яних конструкцій Одеської державної академії будівництва та архітектури (ОДАБА) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, пофесор
Дорофєєв Віталій Степанович
Одеська державна академія
будівництва та архітектури,
завідувач кафедри “Залізобетонні та кам’яні конструкції”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Гнідець Богдан Григорович, Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри будівельних конструкцій та мостів.
кандидат технічних наук, професор Бугаєв Віктор Тимофієвич,
Одеський національний морський університет ,
професор кафедри опору матеріалів та будівельної механіки.
Провідна установа:
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, кафедра залізобетонних та кам’яних конструкцій, Міністерство освіти і науки України. (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться 10.06.2003 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.085.01 при Одеській державній академії будівництва та архітектури за адресою:
65029, м. Одеса, вул. Дідрихсона, 4, ауд. 210.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ОДАБА за адресою:
65029, м. Одеса, вул. Дідрихсона, 4.
Автореферат розісланий 06.05.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Макарова С.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В перекриттях старої забудови міст України, церковних спорудах, широко застосовувались купольні та зімкнуті склепіння. Виконувались вони раніше і часто будуються тепер із кам’яної кладки, інколи із залізобетону. Зараз підвальні та напівпідвальні приміщення старих будинків пристосовують під кафе, офіси і т.п., відбудовують старі храми, які ще збереглися, будують нові. До подібних споруд пред’являються підвищені вимоги щодо довговічності та надійності. Важливим питанням для обґрунтування заходів по відновленню, є встановлення причин та характеру пошкоджень несучих конструкцій.
Пошкодженням вважається всяка зміна фізико-механічних властивостей чи стану матеріалів, яка приводить до зменшення міцності та жорсткості перерізу. Зміна властивостей, як правило, пов’язана з негативним впливом навколишнього середовища. Зміна стану обумовлена характером розподілу зусиль. Наприклад, в зоні дії розтягуючих напружень виникають тріщини, тому виключається з роботи частина перерізу.
Для статично невизначених систем можливі пошкодження, які приводять до зміни розрахункової схеми споруди. Останнє обумовлено виключенням з роботи деяких перерізів чи частин конструкції. Наприклад, руйнування діагонального ребра зімкнутого склепіння перетворює просторову споруду в арку.
Частково названі проблеми розв`язуються вивченням напружено-деформованого стану та характеру руйнування конструкції.
Розробка методики розрахунку, яка враховує специфіку споруди, особливості деформування та пошкодження матеріалів, та забезпечує вивчення напружено-деформованого стану склепінь та їх елементів, являється актуальним та своєчасним завданням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках держбюджетної тематики кафедри залізобетонних та кам`яних конструкцій ОДАБА “Дослідження напружено-деформованого стану та розрахунок елементів пошкоджених залізобетонних і кам`яних конструкцій” (2001-2005 р).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розвиток наукових положень та методик по визначенню напружено-деформованого стану пошкоджених куполів, склепінь та їх елементів при короткочасній та тривалій дії навантаження.
У відповідності до мети поставлені такі основні задачі досліджень:
- обґрунтування пропозицій для оцінки деформативності важкого бетону і кам`яної кладки при короткочасній та тривалій дії навантаження з врахуванням характеру напруженого стану;
- аналіз результатів теоретичних та експериментальних досліджень і розрахунок деформативності та міцності армокам`яних стовпів при позацентровому стиску;
- вдосконалення методик розрахунку пошкоджених відкритих куполів, зімкнутих склепінь, їх елементів;
- аналіз напружено-деформованого стану склепінь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Напружено-деформований стан пошкоДжених куполів та склепіНь

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок