Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Нейродинамічні і гемодинамічні показники, їх динаміка у хворих на гіпертонічну хворобу в процесі формування мозкової судинної недостатності (дисциркуляторної енцефалопатії)

Нейродинамічні і гемодинамічні показники, їх динаміка у хворих на гіпертонічну хворобу в процесі формування мозкової судинної недостатності (дисциркуляторної енцефалопатії)

Назва:
Нейродинамічні і гемодинамічні показники, їх динаміка у хворих на гіпертонічну хворобу в процесі формування мозкової судинної недостатності (дисциркуляторної енцефалопатії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,47 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕВРОЛОГІЇ, ПСИХІАТРІЇ ТА НАРКОЛОГІЇ
Імад О.К. Аяш
УДК 616.366089.87:616.381.072.1:616.381089.85]07084 036.838
Нейродинамічні і гемодинамічні показники, їх динаміка у хворих на гіпертонічну хворобу в процесі формування мозкової судинної недостатності (дисциркуляторної енцефалопатії)
Спеціальність 14.01.15 – нервові хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків- 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України
Науковий керівник:
Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Школьник Валерій Маркович, Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри неврології.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Тайцлін Віталій Йосипович, Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України, відділ неврології та нейрохірургії, головний науковий співробітник
Доктор медичних наук, професор Козьолкін Олександр Анатолійович, завідувач кафедрою нервових хвороб Запорізького державного медичного університету
Провідна установа: Інститут геронтології АМН України
Захист дисертації відбудеться “_18.05.____” 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 64.566.01 при Інституті неврології, психіатрії та наркології АМН України, за адресою: 61068, м.Харків, вул. Академіка Павлова,46.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України за адресою: м.Харків, вул. Академіка Павлова, 46.
Автореферат розісланий “_1___” 04 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, ст.н.с. Л.І.Дяченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми Неврологічні ускладнення гіпертонічної хвороби (ГХ) та артеріальних гіпертензій не тільки залишаються актуальним питанням сучасної медицини, але і здобувають зростаючу значущість у зв'язку зі збільшенням поширеності даної патології (Волошин П.В., Мищенко Т.С. 2003; Jong-Wook LEE, 2003).
ГХ - одне з найбільш розповсюджених захворювань людства, що набуло за останні десятиріччя характер епідемії (Волошин П.В., 2001; Rudd AG., Matchar DB.,2004). Від гіпертонічної хвороби та її ускладнень страждає близько 10 % населення планети, а серед людей старшого віку - понад половини (Colin Mathers, 2003; Jong-Wook LEE, 2003). Епідеміологічні дослідження, проведені в Україні протягом останніх років, також свідчать про велику поширеність гіпертонічної хвороби (Козьолкін О.А., 2003, Міщенко Т.С. 2003; Маньковський М.Б., Кузнєцова С.М. 2000). Розвиток ускладнень ГХ - серцевої і ниркової недостатності, інсультів у даний час не цілком піддаються контролю та прогнозу. За останні роки визначається збільшення смертності від мозкового інсульту, що є основним церебральним ускладненням ГХ. У сполученні з атеросклерозом, ГХ займає в списку "убивць" так зване "почесне" перше місце. За даними робочої групи ВОЗ, Україна, по смертності від захворювань, сполучених із синдромами артеріальної гіпертензії, на жаль, займає одне з перших місць у світі (Возіанов О.Ф., 2003, Тайцлін В.Й., 1999).
У той же час недостатньо вивчені середовищні фактори, що модифікують характер розвитку і поширеність ГХ у країнах з різними кліматичними, економічними, релігійними, етнічними, соціальними умовами. При цьому знання про вплив даних факторів при порівнянні країн з умовами, що розрізняються, можуть допомогти уточнити механізми розвитку ускладнень ГХ і оптимізувати лікувальні і профілактичні заходи при даній патології.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Робота виконана в рамках державної науково-дослідної теми: "Діагностика формування мозкової судинної недостатності, прогноз ускладнень і лікувальна корекція при цереброваскулярних і соматичних захворюваннях інтегративними способами (експертні системи оцінки нейрональних, гемодинамічних показників і семіології)", яка розробляється кафедрою неврології Дніпропетровської державної медичної академії (номер державної реєстрації 0102U003595).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Нейродинамічні і гемодинамічні показники, їх динаміка у хворих на гіпертонічну хворобу в процесі формування мозкової судинної недостатності (дисциркуляторної енцефалопатії)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок