Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУПЕРСИМЕТРИЧНИЙ ОПИС НЕВПОРЯДКОВАНИХ ГЕТЕРОПОЛІМЕРІВ

СУПЕРСИМЕТРИЧНИЙ ОПИС НЕВПОРЯДКОВАНИХ ГЕТЕРОПОЛІМЕРІВ

Назва:
СУПЕРСИМЕТРИЧНИЙ ОПИС НЕВПОРЯДКОВАНИХ ГЕТЕРОПОЛІМЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,30 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ КОНЦЕРН "ІНСТИТУТ
МОНОКРИСТАЛІВ"
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
Бражний Валерій Андрійович
УДК 539.2
СУПЕРСИМЕТРИЧНИЙ ОПИС
НЕВПОРЯДКОВАНИХ ГЕТЕРОПОЛІМЕРІВ
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті, Міністерство освіти України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Олємской Олександр Іванович (завідуючий кафедрою фізичної електроніки Сумського державного університету)
Офіційні опоненти: доктор фіз.-мат. наук, академік НАН України, професор,
Пелетмінський Сергій Володимирович (начальник відділу ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут")
кандидат фіз.-мат. наук,
Березовський Сергій Васильович
(старший науковий співробітник Науково-технічного центру електрофізичної обробки НАН України)
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України (відділ астрофізики і елементарних часток, відділ квантової теорії молекул та кристалів), м. Київ.
Захист відбудеться " 17 " листопада 1999 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01 в Інституті монокристалів НАН України (310001, Харків, проспект Леніна, 60).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту монокристалів НАН України
Автореферат розісланий " 13 " жовтня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, кандидат технічних наук Атрощенко Л.В


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Останнім часом лавиноподібно зростає інтерес до нового об'єкта дослідження – так званим м'яким конденсованим середовищам (у англомовній термінології – soft condensed matter). Такі середовища являють собою нерівноважні термодинамічні системи, що зазнають фазового переходу за наявності замороженого безладу у розподіленнях потенціалу міжчасткової взаємодії та поля, спряженого параметру порядка. Найбільш популярними прикладами зазначених систем є спінове скло, модель Хопфілда для асоціативної пам'яті, модель Андерсона та інші. Сюди відносяться також невпорядковані полімери, практичний інтерес до яких обумовлений унікальним поєднанням механічних, термічних, хімічних та інших властивостей. Дослідження м'якого конденсованого середовища, що виявляє ефекти пам'яті та неергодичності, потребує використання методів теоретичної фізики, які з'явилися під час розгляду калібрувальних полів, фазових перетворень та критичних явищ.
Головним об'єктом запропонованого дослідження є ефекти пам'яті та втрати ергодичності в невпорядкованих гетерополімерах. До цього часу накопичено значний експериментальний матеріал про процеси, що відбуваються в полімерних розплавах та розчинах при зміні температури, складу, особливостей будови полімерного ланцюга та інше. Значного прогресу як у експериментальній, так і в теоретичній областях досягнуто при дослідженні мікрофазового розшарування та замерзання гетерополімерів. Проте послідовна теоретична схема, що дозволяє узагальнено подати ефекти пам'яті та неергодичності, на даний час відсутня.
Це пов'язано з тим, під час опису невпорядкованих систем слід проводити додаткове усереднення за замороженим безладом. У теорії невпорядкованих гетерополімерів воно досягається використанням методу реплік або більш простого методу випадкових енергій. Перший ґрунтується на математичному трюці і потребує проведення громіздких розрахунків, яким не відповідає певний фізичний зміст. Припущенням другого є незалежність енергій мікростанів, яка відсутня у дійсності. Таким чином, є актуальною задача побудови мікроскопічної теорії невпорядкованого гетерополімеру, що дозволить послідовно подати ефекти пам'яті та неергодичності. Ми пропонуємо за таку схему використати теорію суперсиметричного поля, що дозволяє отримати систему рівнянь, яка самоузгоджено описує поведінку нерівноважної термодинамічної системи з пам'яттю поблизу точки втрати ергодичності. Вперше вона була використана для опису спінового скла, однак не може бути перенесена на невпорядковані полімери, оскільки вони мають більш складні рівняння руху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: СУПЕРСИМЕТРИЧНИЙ ОПИС НЕВПОРЯДКОВАНИХ ГЕТЕРОПОЛІМЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок