Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічні взаємовідносини У СФЕРІ виробниЦТВА, РЕАЛІЗАЦІЇ І переробКи насіння соняшнику

Економічні взаємовідносини У СФЕРІ виробниЦТВА, РЕАЛІЗАЦІЇ І переробКи насіння соняшнику

Назва:
Економічні взаємовідносини У СФЕРІ виробниЦТВА, РЕАЛІЗАЦІЇ І переробКи насіння соняшнику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний науковий центр
"Інститут аграрної економіки"
української академії аграрних наук
Іванова Наталія Анатоліївна
УДК 631.151.6: 338.43: 633.85
Економічні взаємовідносини У СФЕРІ виробниЦТВА, РЕАЛІЗАЦІЇ І переробКи насіння соняшнику
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки" Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: | Доктор економічних наук, старший науковий
співробітник, заслужений економіст України
Коденська Марія Юхимівна
Національний науковий центр
"Інститут аграрної економіки" УААН,
головний науковий співробітник відділу інвестицій
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Малік Микола Йосипович,
Національний науковий центр
"Інститут аграрної економіки" УААН,
завідувач відділу підприємництва;
кандидат економічних наук
Захарчук Олександр Васильович,
Український інститут експертизи сортів рослин,
заступник директора з економічних
та організаційних питань
Провідна установа: | Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України, м. Київ |
Захист дисертації відбудеться "19" квітня 2005 року о 1300 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки" УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, кімн. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, кімн. 211.
Автореферат розісланий "18" березня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У загальному обсязі виробництва олійних культур в Україні насіння соняшнику займає 97% і належить до категорії високоліквідної продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках. Порівняно з 1990 роком його валовий збір зріс у 2003 р. на 65,5% при збільшенні посівних площ в 2,4 раза. Урожайність насіння соняшнику за цей період знизилася з 15,8 ц/га у 1990 р. до 11,2 ц/га у 2003 р., або майже на 20% з різними варіаціями по зонах і регіонах, що позначилось на ефективності виробництва і зниженні рівня рентабельності. Рівень урожайності насіння соняшнику та ефективності його вирощування є результатом недосконалих економічних взаємовідносин у сфері його виробництва, реалізації і переробки. Розширення посівних площ під культурою зумовило порушення сівозмін, а недостатня забезпеченість сільськогосподарських підприємств матеріально-технічними і фінансовими ресурсами – недотримання технологічної схеми виробництва, невнесення у грунт потрібної кількості мінеральних добрив і використання посівного матеріалу невисокої якості.
Виробничі потужності переробних підприємств олієжирової промисловості спроможні переробити до 3,5 млн. тонн насіння, але в більшості з них обладнання зношене і застаріло, гостро постала потреба в їх переоснащенні та диверсифікації виробництва.
Проблемі економічних взаємовідносин в аграрно-промисловому виробництві присвячені роботи відомих вчених економістів-аграрників: В.Я. Амбросова, В.Г.Андрійчука, В.І. Бойка, М.П.Вітковського, П.І.Гайдуцького, М.Я.Дем'яненка, М.Ю. Коденської, О.В.Крисального, П.А.Лайка, М.Й.Маліка, В.Я.Месель-Веселяка, Т.Л. Мостенської, О.М.Онищенка, О.А.Рябчика, П.Т.Саблука, О.М.Шпичака, В.В.Юрчишина.
У дослідженнях цих учених основна увага приділяється питанням підвищення ефективності виробництва сільськогосподарської продукції, розробки механізмів державного регулювання, міжгалузевого паритету цін, розвитку ринкової економіки, формування ринків аграрно-продовольчої продукції.
Проте в сучасних умовах розвитку вітчизняної економіки потребують подальшого і більш глибокого дослідження проблеми економічних взаємовідносин між складовими продуктових підкомплексів і, зокрема у сфері виробництва, реалізації та переробки насіння соняшнику, з урахуванням його народногосподарського значення, агробіологічних особливостей вирощування та сучасного стану трансформування відносин власності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Економічні взаємовідносини У СФЕРІ виробниЦТВА, РЕАЛІЗАЦІЇ І переробКи насіння соняшнику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок