Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ЯК ОСНОВА СТРАТЕГІЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ЯК ОСНОВА СТРАТЕГІЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ЯК ОСНОВА СТРАТЕГІЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КИСЛИЦИН ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 005.330.3
СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ЯК ОСНОВА СТРАТЕГІЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємством
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
исертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
м. Маріуполь– 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган – Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник: |
доктор економічних наук, професор
Білопольський Микола Григорович,
Приазовський державний технічний університет (м. Маріуполь), завідувач кафедри обліку та аудиту
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Чернега Оксана Богданівна,
Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган – Барановського,
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
завідувач кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Момот Олександр Іванович,“
Донецький національний технічний університет”,
завідувач кафедри управління якістю
Захист відбудеться “26” грудня 2007 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К12.052.02 у Приазовському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Університетська, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Приазовського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
87500, м. Маріуполь, Донецької обл., вул. Університетська, 7.
Автореферат розіслано “26” листопада 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.М. Колосок


АГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена особливою важливістю і значимістю проблеми підвищення конкурентоспроможності економіки нашої країни. Президент України. чітко вказав, що наш стратегічний напрям - вступ до Європейської спільноти. Проте на сьогодні, за даними Світового Економічного Форуму (СЕФ), Україна посідає лише 84 місце за ростом конкурентоспроможності країн і 69 місце за індексом конкурентоспроможності бізнесу серед 104 країн всіх континентів.
За останні п’ять років на значних міжнародних форумах головує тема ділової досконалості, як найбільш важливого фактору конкурентоспроможності. Шляхи до досконалості різні, проте світовий досвід свідчить, що на протязі останніх тридцяти років задача досягнення конкурентоспроможності підприємства вирішується в значній мірі шляхом формування систем управління якістю (СУЯ).
За даними Реєстру Системи УкрСЕПРО станом на 01.04.2006 року чинними були 1046 сертифікатів, які видані вітчизняним підприємствам, що сертифікували СУЯ. Найбільшу кількість сертифікатів на системи управління видано у таких областях, як Київська та м. Київ, Донецька, Дніпропетровська та Харківська. Найбільшу кількість видано сертифікатів підприємствам таких галузей: машинобудівна – 18,5 %; харчова – 16 %; надання послуг (виконання робіт) – 16 %; будівельна –10 %; хімічна – 9 %; електротехнічна –7,5 %. Проте, за інформацією ISO, за кількістю сертифікованих СУЯ наша країна займає лише 36 місце у світі та 18 місце у Європі.
Аналіз доводить, що наша країна перед початком “забігу” у досягненні конкурентоспроможності серед країн європейської ліги має доволі “низький старт”. Тільки декілька сотень українських підприємств пройшли п’яту частину шляху до європейського рівня досконалості, і лише кілька десятків підприємств подолали половину цього шляху, став дипломантами та лауреатами Українського національного конкурсу якості, що дорівнює 60 % європейського рівня досконалості.
До того ж, за словами президента Української асоціації якості, ситуація ускладнюється тим, що деякі організації впроваджують систему менеджменту якості формально. На таких підприємствах економіка після одержання сертифіката з якості не покращується, а падає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ЯК ОСНОВА СТРАТЕГІЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок