Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІЛЬЦЕВА ГНИЛЬ КАРТОПЛІ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ ЇЇ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

КІЛЬЦЕВА ГНИЛЬ КАРТОПЛІ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ ЇЇ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

Назва:
КІЛЬЦЕВА ГНИЛЬ КАРТОПЛІ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ ЇЇ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,87 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. В. ДОКУЧАЄВА
ЛЕВЧЕНКО ВАЛЕРІЙ БОРИСОВИЧ
УДК 635.21 + 632.35 (477.42)
КІЛЬЦЕВА ГНИЛЬ КАРТОПЛІ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ
ЇЇ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ
06.01.11. - фітопатологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана в Державному агроекологічному університеті (м. Житомир) Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник доктор сільськогосподарських наук, професор
Положенець Віктор Михайлович,
Державний агроекологічний університет,
завідувач кафедри селекції і фітомедицини.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Тимченко Віктор Йосипович,
Інститут овочівництва і баштанництва УААН,
головний науковий співробітник
лабораторії захисту рослин;
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Кулєшов Анатолій Володимирович,
Харківський національний аграрний
університет ім. В. В. Докучаєва,
кафедра фітопатології, доцент.
Провідна установа: Інститут захисту рослин УААН., лабораторія нематології, м. Київ.
Захист відбудеться 28.02. 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.02 в Харківському національному аграрному університеті ім. В. В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська обл., Харківський р - н, п/в “Комуніст – 1”, ХНАУ, ауд. 4/407.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ХНАУ ім. В. В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська обл., Харківський район, п/в “Комуніст – 1”.
Автореферат розісланий 24.01. 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М. О. Білик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Картоплю справедливо називають другим хлібом. Цінність її зумовлюється універсальним використанням як продовольчої, технічної і кормової культури. Картопля є незамінною сировинною для багатьох галузей промисловості, зокрема для виробництва крохмалю, спирту, глюкози. Картопля має також важливе агротехнічне значення в системі інтенсивного землеробства. Вирощування високих і сталих врожаїв картоплі можливе не лише при впровадженні нових сортів інтенсивного типу, підвищенні родючості грунту на основі збалансованого органо-мінерального живлення, своєчасного проведення сортооновлення і сортозаміни та запровадження інтенсивних технологій, а й з обов’зковим проведенням відповідних комплексних заходів захисту рослин.
Великої шкоди картоплярству завдають гнилі бульб бактеріального походження. Особливу небезпеку спричиняє кільцева гниль (Corynebacterium sepedonicum Sp. et. K.). Збудник викликає захворювання рослин як під час вегетації, так і в період зберігання. Однак, дослідження в зоні Полісся України проводились розрізнено, окремими питаннями, недостатньо глибоко. Тому вивчення розповсюдження і шкодочинності кільцевої гнилі картоплі, біологічних особливостей збудника, взаємовідносин рослини–господаря із збудником кільцевої гнилі та взаємовідносин збудника кільцевої гнилі з хворобами іншого таксономічного походження, а також удосконалення заходів захисту від кільцевої гнилі бульб картоплі, спрямованих на обмеження розвитку захворювання в даній зоні є надзвичайно актуальним.
Зв’язок роботи з програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до тематичного плану програми науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт Державного агроекологічного університету “Селекція картоплі на стійкість до шкідливих організмів і розробка технологій щодо виділення стимуляторів росту” (реєстраційний № 0100U000085). Дослідження проводились у 1999 – 2001 рр.
Мета і завдання дослідження. Мета - визначення ареалу кільцевої гнилі, біологічних особливостей збудника хвороби, відбір стійких сортів до цього збудника і удосконалення заходів захисту в умовах Полісся України.
Для досягнення поставленої мети передбачалося виконати такі завдання:
-
визначити поширеність кільцевої гнилі в зоні Полісся України;
-
вивчити особливості біології збудника Corynebacterium sepedonicum Sp.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КІЛЬЦЕВА ГНИЛЬ КАРТОПЛІ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ ЇЇ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок