Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА СІЛЬСЬКИХ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА СТАН ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ

ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА СІЛЬСЬКИХ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА СТАН ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ

Назва:
ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА СІЛЬСЬКИХ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА СТАН ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ ім. О.М. МАРЗЄЄВА АМН УКРАЇНИ
Климчук Микола Антонович
УДК: 614.7:613:312.6:477
ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
СІЛЬСЬКИХ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ТА ЙОГО ВПЛИВ НА СТАН ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ
14.02.01-гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті гігієни та медичної екології ім.О.М.Марзєєва АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Черниченко Ігор Олексійович,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва
АМН України, завідувач лабораторії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук Бердник Ольга Володимирівна,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва
АМН України, завідувачка лабораторії
доктор медичних наук, професор Торбін В'ячеслав Федорович,
Військово-медична академія, професор кафедри
Провідна установа: Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького
МОЗ України, кафедра загальної гігієни з екологією, м. Львів
Захист відбудеться “23 березня 2007 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.604.01 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва АМН України (м. Київ, вул.Попудренка,50)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва АМН України (02660, м.Київ-94, вул. Попудренка, 50)
Автореферат розіслано “ 21 лютого 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради __________________________ Б.Ю.Селезньов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКАРОБОТИ
Актуальність проблеми. Охорона навколишнього середовища в інтересах збереження здоров’я людини, зокрема зменшення негативних наслідків впливу шкідливих чинників, залишається фундаментальною задачею медико-біологічних досліджень. При цьому основним шляхом формування стратегічних напрямків з екологічної безпеки і їх реалізації на сучасному етапі є оцінка ризиків і розробка управлінських рішень щодо оптимізації навколишнього середовища, умов життєдіяльності та стану здоров’я населення (А.М.Сердюк, 1996; А.М.Сердюк, І.О.Черниченко, 2001; Г.Г.Онищенко, 2003; 2004).
Численні дослідження стану здоров’я населення у зв’язку із впливом різних факторів, які проводились в нашій країні та за кордоном, переконливо довели, що забруднення довкілля та умов життєдіяльності несприятливо впливає на здоров’я населення. Результатом дії факторів навколишнього середовища різної природи (хімічної, фізичної, біологічної) і характеру (соціальних, економічних, природнокліматичних) є збільшення смертності, захворюваності, погіршення фізичного розвитку і зростання кількості людей з преморбідним станом (М.Г.Шандала, Я.И.Звиняцковский 1988; Я.И.Звиняцковский, О.В.Бердник, 1989; О.В.Бердник, 1990; 2003; М.А.Пинигин, 1997; 2000).
Характеризуючи роль окремих чинників у формуванні захворюваності населення, вітчизняні і закордонні дослідники засвідчують, що кожне наступне подвоєння забруднення об’єктів довкілля зумовлює зростання захворюваності на певний відсоток (О.В.Бердник, 1990; Ю.А.Рахманин, С.М.Новиков, С.И.Иванов, 2005). Зокрема, захворюваність на рак зростає на 5% при кожному подвоєнні вмісту у повітрі індикаторного канцерогена класу поліциклічних ароматичних вуглеводнів – бенз/а/пірену. Аналіз даних епідеміологічних досліджень показав, що подвоєння забруднення атмосферного повітря за рівних інших складових впливу проявляється у прирості загальної захворюваності на 20а захворюваності органів дихання – на 26(Я.Й.Звиняцковський, В.Ю.Зайковська, Л.В.Сєрих, 1993; М.А.Пинигин, 1993, 1997; 2000).
У разі забруднення атмосферного повітря загальнотоксичними речовинами на рівні 2-4 ГДК у найбільш чутливих дитячих контингентів спостерігаються порушення функціонального стану серцево-судинної, нервової та дихальної систем, при збільшенні рівня забруднення констатується підвищення частоти поширення множинної та сполучної хронічної патології (В.Ф.Торбин, 1996; М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА СІЛЬСЬКИХ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА СТАН ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок