Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ МІГРАЦІЇ РОБОЧОЇ СИЛИ В УКРАЇНІ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ МІГРАЦІЇ РОБОЧОЇ СИЛИ В УКРАЇНІ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ МІГРАЦІЇ РОБОЧОЇ СИЛИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,83 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Бублій Максим Петрович
УДК 351.83:314.74
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ МІГРАЦІЇ
РОБОЧОЇ СИЛИ В УКРАЇНІ
Спеціальність 25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – |
кандидат економічних наук
КАЛЮЖНИЙ Валерій Васильович,
Державний інститут праці та соціально-економічних досліджень, завідувач відділу економіки праці та соціальних проблем трудових колективів
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
ОРЛАТИЙ Михайло Кузьмович,
Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом;
кандидат наук з державного управління
ТЕРЕХОВ Ігор Олександрович,
Харківська обласна державна адміністрація, заступник голови обласної державної адміністрації
Захист відбудеться 20 червня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .858.01 Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 61050, м. Харків, просп. Московський, 75, зал засідань (1 поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 61050, м. Харків, пр. Московський, 75.
Автореферат розісланий 16 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Лебець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Міграція робочої сили як одна з ознак розвитку суспільства в умовах глобалізації і як засіб перерозподілу трудових ресурсів потребує постійного моніторингу й аналізу з боку державних органів. За даними відділу народонаселення Департаменту з економічних і соціальних питань ООН чисельність міжнародних мігрантів у світі в 1960 р. оцінювалася в 75 млн. чол., а в 2005 р. – вже 191 млн. чол. Україна посідає четверте місце у світі серед країн з найбільшою чисельністю міжнародних мігрантів (після Німеччини, Росії та США).
Міграція робочої сили, як процес перерозподілу робочої сили, потребує певного державного регулювання, без чого цей процес може трансформуватися в некеровану послідовність дій. Істотне розширення масштабів та зростання інтенсивності зовнішньої міграції робочої сили актуалізує її дослідження як чинника розвитку економіки, ринку праці, соціальної сфери, демографічних змін.
Характерною особливістю сучасного етапу є ускладнення визначення тенденцій міграції робочої сили, відсутність стандартизованих національних показників її рівня. Певні позитивні зрушення у цій сфері відбуваються завдяки прийняттю низки законів та нормативних актів, які унормовують міграцію робочої сили. Але внаслідок відсутності комплексного механізму державного регулювання, досконалого організаційно-правового забезпечення вплив держави на процес міграції робочої сили є дещо обмеженим.
Значний вклад у дослідження питань державного регулювання соціальних процесів зробили О. Амосов, В. Бакуменко, А. Дєгтяр, В. Калюжний В. Корженко, І. Кравченко, О. Лазар, М. Латинін, О. Мордвінов, Г. Одінцова, М. Орлатий, І. Терехов та ін. Ґрунтовно проаналізовано міграційні процеси та особливості впливу на них держави в роботах Е. Лібанової, О. Малиновської, В. Міненка, С. Пирожкова, А. Позняка, І. Прибиткової, О. Хомри, С. Чеховича, М. Шульги та ін. У сфері дослідження процесів міграції робочої сили, їх сутнісних характеристик виділяються праці російських науковців О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ МІГРАЦІЇ РОБОЧОЇ СИЛИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок