Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ОСВІТИ У ФРАНЦІЇ протягом другої половини ХIХ століття

РОЗВИТОК ОСВІТИ У ФРАНЦІЇ протягом другої половини ХIХ століття

Назва:
РОЗВИТОК ОСВІТИ У ФРАНЦІЇ протягом другої половини ХIХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,86 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Масльонкіна Наталія Георгіївна
УДК 371 37(44) (2 пол.Х1Х ст.)
РОЗВИТОК ОСВІТИ У ФРАНЦІЇ
протягом другої половини ХIХ століття
 
спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії
Донецького національного університету
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Єрхов Геннадій Петрович,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Бєловолов Юрій Григорович,
професор кафедри міжнародних відносин
та зовнішньої політики
Донецького національного університету
кандидат історичних наук, доцент
Губарев Віктор Кімович
доцент кафедри історії і права України
Донецького національного технічного університету
Провідна установа: Чернівецький Національний університет ім. Юрія
Федьковича Міністерства освіти і науки України,
кафедра нової та новітньої історії
Захист відбудеться 28.09.2006 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24, II навч. корп., ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк - 55, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 27.08. 2006 р.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні політичні і культурні процеси в європейських державах активізують інтерес дослідників до стану освіти, її ролі у суспільному житті. Історія освіти дозволяє повніше усвідомити взаємодію суспільства і школи, зрозуміти, як за допомогою виховання і навчання закріплювалися соціальні і культурні цінності кожного народу. Нині інтеграційні процеси ставлять перед нею нові вимоги узагальнення позитивного досвіду, накопиченого європейськими народами. Це дасть змогу скористатися перевагами розмаїття культури, традицій навчання і викладання, підвищити якість освіти, забезпечити молодь новітніми спеціальностями. Чимало ідей та принципів сучасної школи мають глибокі історичні корені. Досвід кожної конкретної країни безцінний. Це стосується і Франції, історію освіти якої можна простежити з VIII ст. Дослідження французької освіти другої половини ХІХ ст. становить особливий інтерес. Впродовж 150 років зберігається спадкоємність в її методах, традиціях, структурах; багато характерних рис минулого увійшли в певний консенсус із сучасністю. Система освіти Франції відображає одну з найважливіших сфер життя французького суспільства, духовний процес формування нового світогляду. Це додає дослідженню даної наукової проблеми актуального значення.
Стан освіти Франції ХІХ ст. може бути зразком державної політики, її взаємодії з церквою та освітянськими закладами. Прискорений економічний розвиток країни на межі 1850-1860-х рр. викликав потребу формування відповідної структури освіти, нових спеціальностей. Становлення III Республіки у Франції стало періодом корінних перетворень у всіх освітніх ланках. Виходячи з цього, варто визнати, що тема дисертаційного дослідження в її науковому плані є актуальною, оскільки вона дає можливість ґрунтовно вивчити широке коло теоретичних і практичних проблем сучасної французької школи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано на кафедрі всесвітньої історії Донецького національного університету в рамках науково-дослідної держбюджетної теми “Історія соціального і національно-визвольного руху країн Європи й Америки у ХVІІ-ХХ ст.” № державної реєстрації – 01860U 99077.
Мета дослідження полягає в проведенні об'єктивного і комплексного аналізу умов та особливостей розвитку початкової, середньої та вищої освіти Франції другої половини ХIХ ст. відповідно вимогам, сформованим капіталістичним способом життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: РОЗВИТОК ОСВІТИ У ФРАНЦІЇ протягом другої половини ХIХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок