Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система індикаторів фондового ринку України та напрямКи її удосконалення

Система індикаторів фондового ринку України та напрямКи її удосконалення

Назва:
Система індикаторів фондового ринку України та напрямКи її удосконалення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство економіки України
Українська академія зовнішньої торгівлі
Романова Валерія Сергіївна
УДК 336.76 (477)
Система індикаторів фондового ринку України
та напрямКи її удосконалення
Спеціальність:
08.06.02 – “Підприємництво, менеджмент та маркетинг”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук
Лисенков Юрій Михайлович,
ВАТ “Державний Ощадний банк України”, начальник управління операцій
на фондовому ринку.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Головач Анатолій Варфоломійович, Київський національний
економічний університет, професор кафедри статистики;
кандидат економічних наук Федоренко Анатолій Васильович,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа:
Національний інститут стратегічних досліджень при Раді Національної Безпеки України, м. Київ.
Захист відбудеться 26 грудня 2000 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.847.01 Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України за адресою: 01042, Київ-42, вул. Чигоріна, 57а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі за адресою: 01042, Київ-42, вул. Чигоріна, 57.
Автореферат розісланий 25 листопада 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Стукач


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Одними з основних тенденцій розвитку світової економіки є інтернаціоналізація економічних відносин і інтеграція ринків капіталу, які останнім часом значно активізувалися. Особливо помітно це завдяки збільшенню міжнародних фінансових потоків, що зазвичай зумовлює інтенсифікацію процесів інвестування, зростання кількості потенційних інвесторів, взаємоузгодження і взаємовплив фінансових ринків різних країн – від розвинутих до тих, що розвиваються. До того ж, на характері економічних, зокрема фінансових, міжнаціональних відносин позначаються розвиненість інфраструктури фондового ринку, тісне співробітництво між державними органами фінансового регулювання різних країн, кваліфікація фінансових посередників, які працюють на тому чи іншому фондовому ринку. Проте залучення іноземних інвестицій в економіку тієї чи іншої країни можливе тільки за умови існування системи інформаційного забезпечення суб’єктів її фондового ринку.
За сучасної економічної ситуації, що склалася в Україні, для стабілізації економіки й виходу нашої держави на світові ринки капіталу необхідно сформувати організаційно оформлений фондовий ринок, ефективність функціонування якого залежатиме від чинного законодавства і ринкової інфраструктури. Це, у свою чергу, дасть змогу створити сприятливий інвестиційний клімат. У багатьох країнах світу ринок цінних паперів розвивався десятки, навіть сотні років, – Великобританія, Німеччина, Франція, США та ін. За цей період фондові ринки цих країн перетворилися на розвинуту індустрію зі своїми законами і технологіями. Українському ж фондовому ринку всього кілька років, проте вже з середини 1997 р. він визнаний багатьма зарубіжними і вітчизняними інвесторами. Для того щоб вони мали змогу отримати інформацію про поточну ситуацію на ринку, основних його учасників, проаналізувати інвестиційну привабливість цінних паперів, необхідно вдосконалити і поповнити новими існуючу систему індикаторів фондового ринку України. Це дозволить оцінити мікро- і макроекономічну ситуацію в державі, її інвестиційний потенціал, що визначається насамперед станом фондового ринку, на якому відбувається процес накопичення і перерозподілу вільних грошових ресурсів.
Підвищити ефективність індикаторів такої системи можна за умови інформаційної прозорості ринку і публічної доступності головних його показників. Подібна система є якісно новою для вітчизняного фондового ринку. Враховуючи це, а також широке коло практичних завдань, які мають вирішуватися за допомогою інформації, що міститься у фондових індикаторах, перед фахівцями і професійними учасниками фондового ринку України постає нагальна потреба в глибокому вивченні фондових індикаторів, а натомість їх правильному застосуванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Система індикаторів фондового ринку України та напрямКи її удосконалення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок