Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ АНАЛІЗУ ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ У СУЧАСНІЙ ПОЛІТИЧНІЙ НАУЦІ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ АНАЛІЗУ ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ У СУЧАСНІЙ ПОЛІТИЧНІЙ НАУЦІ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ АНАЛІЗУ ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ У СУЧАСНІЙ ПОЛІТИЧНІЙ НАУЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
Волинський Анатолій Костянтинович
УДК 342.9
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ
АНАЛІЗУ ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ
У СУЧАСНІЙ ПОЛІТИЧНІЙ НАУЦІ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і політології Міжрегіональної академії управління персоналом
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
КОВАЛЕНКО Валентин Васильович
Міжрегіональна академія управління
персоналом, директор інституту права
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
СІЛЕНКО Алла Олексіївна
Одеська національна академія зв'язку ім. О. С. Попова, проректор з навчальної і виховної роботі
кандидат політичних наук
СТУЛОВА Інна Михайлівна
Одеський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ, доцент кафедри соціально-економічних дисциплін
Провідна установа: Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра політології, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “23” червня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “22” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Єфтєні Н. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми може бути презентована у трьох аспектах. По-перше, політичний процес є однією з базових категорій політичної науки, дослідження і розкриття якої є одним з її основних завдань. Більше того, досліджуючи політичний процес ми тим самим звертаємося до інших ключових категорій сучасної політології. По-друге, протягом останніх десятиліть однією з домінуючих тенденцій у сучасній політичній науці можна назвати спробу класифікації існуючих підходів до визначення політичного процесу і розробки універсальної концепції взаємодії політичних суб’єктів, які мають своїм наслідком формування, зміну та розвиток політичної системи. По-третє, предметна сфера дисертаційної тематики прямо пов’язана з загальними питаннями визначення методологічних основ щодо аналізу сучасних політичних явищ і процесів, стосовно яких традиційні класичні схеми виявляються далеко не завжди адекватними.
Водночас актуальність звернення до теоретико-методологічних основ осмислення політичного процесу зумовлена не лише причинами суто наукового характеру, але й складним і суперечливим характером розвитку суспільно-політичних відносин в Україні. В цьому сенсі загальні процеси розбудови в Україні демократичної політичної системи, а також нагальна потреба щодо проведення державно-правової та політичної реформи змушують нас звертатись до розробки науково-теоретичних моделей реформування політичної сфери. Завдяки аналізу специфіки протікання політичного процесу в сучасній Україні, ми отримуємо можливість визначити ступінь наближення її політичної системи до ідеалів демократії, окреслити перспективи її подальшого розвитку, вказати на ті проблемні моменти, від розв’язання яких залежить політичне майбуття України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження відповідає перспективному плану основних напрямів виконання дисертаційних досліджень для аспірантів Міжрегіональної академії управління персоналом в галузі суспільно-політичних дисциплін і є частиною комплексної науково-дослідницької теми “Політико-правові проблеми становлення і розвитку сучасної української держави” (номер державної реєстрації 0101U0001195). Тематика дисертаційного дослідження узгоджується з переліком заходів щодо науково-теоретичного забезпечення державно-правової та політичної реформи в Україні.
Мета і задачі дослідження – виявлення, характеристика та аналіз основних теоретико-методологічних підходів дослідження політичного процесу в сучасній політичній науці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ АНАЛІЗУ ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ У СУЧАСНІЙ ПОЛІТИЧНІЙ НАУЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок